A może by tak rzucić wszystko i pojechać w bieszczadzkie lasy?

  • 4 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Jest jakaś moda na to, by rezygnować z tyrki w korpo i jechać w Bieszczady. Popularny scenariusz. A teraz opowiem ci moją, o człowieku, który narodził się w Bieszczadach i zakumplował się z miastowymi.

praca

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu przyzywa coś w Bieszczady i dla mnie to zrozumiałe.

Jeżeli musisz poznać prezentowaną tematykę bardziej, wejdź na ten link, gdyż znajdziesz więcej porad w witrynie (http://grupapartner.pl/utrzymanie-ruchu.html), którą Ci sugerujemy.

Tu jest dziko. Tu jest zachwycająca przyroda. Tu można odpocząć od zgiełku miasta. Takiego doznania chcą doświadczać ludzie, którzy pozwolili się wkręcić w wir miasta. Wiem o tym dobrze, ponieważ sam parę lat pracowałem w wielkim mieście i ostatecznie zdecydowałem się na powrót do domu. Studiowałem, później sprzedawałem pieczątki online, dałem się wciągnąć w marketing internetowy i wsiąkłem w korporację na 3 długie lata (drukxl.pl/8-pieczatki). Zmęczony i otumaniony wróciłem.

Nie inaczej postąpili moi nowi sąsiedzi, którzy w dzicz nie powrócili, tylko przybyli po azyl. Można by pomyśleć, że bieszczadzkie lasy pękają od mieszczuchów. Tylko co oni tutaj widzą? Jak żyją, co porabiają? Przeważnie są to osobniki z głową na karku. Dawali radę przez lata trudnej roboty odłożyć trochę kasy, by pozwolić sobie na chatę i trochę ziemi. Sporo jeszcze pozostało na życie. Z początku odświeżają chatę, zajmują się ogrodem i zwyczajnie ładują baterie. Toczy się życie, ich domostwa stają się miejscem spotkań najbliższych, którzy chętnie zjeżdżają na weekendy. Poznaje się innych „tułaczy”, bo tutaj trzeba dobrze żyć ze sobą.

W ten sosób mija czas, ale mieszczucha łatwo nie zmienisz. Trzeba coś robić, by nie ześwirować. Tak powstają nowe działalności, ale takie, które dają szansę zachować wypracowany spokój. Znam ludzi, którzy zaczęli uprawiać ekologiczne warzywa, poznałem takich którzy poświęcili się sztuce, inni odkryli zamiłowanie do rzemiosła (mój przyjaciel tworzy w drewnie, robi meble i wystawia w internecie tabliczki na drzwi hand made) (zobacz tutaj).

Ja natomiast nadal pracuję w mrketingu internetowym, tyle że jako freelancer. Wystarczy do pracy lapek i dostęp do sieci.

Każdy znajduje w Bieszczadach coś dla siebie i najważniejsze jest to, że nie daje się na powrót wtłoczyć w wir miasta. Kto raz dozna tego życia, już tutaj zamieszka.