Co lepiej wybrać – billboard czy telebim? Jakiego typu zalety oferuje jedno oraz drugie rozwiązanie? Co jest najbardziej ważne?

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Wiele osób myśli, co można wybrać, co będzie lepsze telebim czy billboard? Faktycznie na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, gdyż jedno, ale i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

sieć telebimów

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
Billboard to nośnik reklamy, jaki posiada znaczące rozmiary, najczęściej natomiast występuje w postaci tablicy albo plakatu. Billboardy są dość często podświetlane, ażeby były zauważane, gdyż już jest ciemno. Rozmiary są różnorodne, mamy więc format europejski, ale również citylighty o większych rozmiarach, które pojawiają się na wiatach przystanków a także latarniach. Większe rozmiarowo billboardy zauważalne są w metrze, a największe o rozmiarach od pięćdziesięciu do trzystu metrów kwadratowych określamy jako megaboardy i spotykane są bardzo często w największych miastach.
Telebim, a również sieć telebimów to bardzo istotny nośnik reklamy w formie wizyjnego ekranu, jaki składa się z diod LED. Najlepszą przewagą nad dużym ekranem plazmowym jest widoczność obrazu, mimo dosyć dużego nasłonecznienia, a również wyrazistość, która jest spowodowana przez większą jakość powierzchni telebimu – sprawdź.

telebim wrocław

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju ekran można montować na zewnątrz, jako reklama outdoorowa, jak i wewnątrz, co oznacza reklamę indoor. Chociaż telebim jest nośnikiem droższym niż billboard, to jednakże dobrze go wybrać. Lecz aby był skuteczny powinniśmy pamiętać o jednej, najważniejszej rzeczy, co oznacza lokalizację. Wielu specjalistów twierdzi, że najbardziej właściwa lokalizacja telebimu to w sumie pewny reklamowy sukces. Tego typu nośniki najkorzystniej lokalizować w miejscach, gdzie potencjalny klient tajemniczy będzie zmuszony do spojrzenia na ekran.

Najbardziej właściwymi lokalizacjami są miejsca wzdłuż dróg przelotowych, jakie odznaczają się wielkim ruchem kołowym. Dobre są również okolice dużych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Jeśli chodzi o lokalizację to najbardziej istotnych jest parę czynników. Obowiązkowe jest, by zatrzymać przy naszej reklamie potencjalnego klienta, po to aby ujrzał ekran, kiedy jest nasz przekaz. Miejsce musi być dobrane tak, żeby uwaga odbiorcy była skupiona jak najbardziej, żeby nic go nie rozpraszało. Są pewne miejsca, które zapewniają sukces, na pewno jak telebim Wrocław zapewnia bardzo skuteczną promocję.