Co zawiera cena za pracę fotografa na ślub?

  • 25 kwietnia 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Bardzo wiele ludzi uważa, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To przecież jedna noc, parę lub kilkanaście godzin, a koszty osiągają niekiedy wiele tysięcy złotych. Warto więc zastanowić się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas samego przyjęcia, gdy wykonuje zdjęcia, lecz również poświęca sporo czasu na niezbędną obróbkę. Stworzone przez parę godzin fotografie najpierw powinny być przerzucone na komputer i z ogromną starannością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Później zaczyna się bardzo żmudny i angażujący proces ich obróbki. I to głównie na tym etapie rozpoczyna się najtrudniejsza i niezwykle istotna praca fotografa. Fotografie, które później zostaną wywołane w specjalnej ciemni muszą być bardzo szczegółowo dopracowane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje nawet godzinę! Szybko zatem możemy oszacować, że fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, aby w końcu powierzyć w nasze ręce gotowe fotografie ślubne. Jego praca wiąże się więc nie tylko z wykonywaniem zdjęć na przyjęciu, ale także z dobraniem, wyłanianiem z wielu plików najciekawszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, że obrazy prezentują się rzeczywiście świetnie!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni niejednokrotnie proponują nam różne pakiety w odmiennych cenach. W ten sposób możemy dopasować koszty do swych potrzeb i oczekiwań. W bardzo tanich pakietach mamy najczęściej nieco mniej fotografii, jednak w sytuacji kiedy organizujemy nieduże przyjęcie, a zaproszonych nie ma za dużo, niejednokrotnie ten pakiet może wystarczyć. Czasami również parom nie zależy na dużej ilości zdjęć, a bardziej na najwartościowszych obrazach, jakie uwiecznią najistotniejsze momenty z wesela ().

Czy masz chęć poznać uzupełniające informacje na prezentowany tutaj problem? Kliknij zatem ten link i przeczytaj więcej porad na stronie (http://www.autopietrzak.pl/cms/dzial/61/czesci) o podobnej tematyce.

Jeżeli jednak chcemy mieć jak najwięcej różnorodnych fotografii, można wybrać dla siebie pakiety rozszerzone. Wówczas jednak należy się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Warto także pamiętać, iż nieco więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego zostanie przygotowana sesja zdjęciowa.

Jak się więc okazuje, praca fotografa ślubnego jest bardzo złożona i wymagająca. Pamiętajmy również, że zawsze powinno nam zależeć nie tylko na kosztach.