Czworonóg w domu – w jaki sposób przygotować się na przybycie nowego lokatora?

  • 15 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Stosowne przygotowanie i zabezpieczenie mieszkania jest równie istotne, niezależnie od tego, czy zamieszka w nim kiciuś czy szczeniak, który nie poznał jeszcze zasad obowiązujących go w nowiutkim miejscu zamieszkania.

książki na półce

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na wzmożoną ciekawość świata u szczeniaków, mogą się one zetknąć z większą liczbą prawdopodobnych zagrożeń. Pamiętajmy jednak, iż potrzeba badań nowego otoczenia jest naturalnym zachowaniem każdego psa, bez względu od jego wieku. Sprawdźmy więc, czy przestrzeń w domu jest bezpieczna dla nowego lokatora. Z otoczenia, w którym będzie mieszkał pies, powinniśmy usunąć nieduże przedmioty, jak np. agrafki, kredki, kawałki papieru, zabawki maluchów, jakich łyknięcie zagrażałoby zadławieniem. Zwróćmy uwagę na obiekty niestabilne. Rozentuzjazmowany piesek z łatwością strąci nasz drogi wazon zahaczając merdającym ogonkiem o chwiejący się stolik albo rozniesie w proch kolekcję porcelanowych figur wpadając z impetem w regał, na jakim stoją. Nie zapominajmy również o niebezpieczeństwie uduszenia. Linki do zaciągania żaluzji nie mogą wisieć luzem. Możesz przytwierdzić je do ściany z pomocą taśmy samoprzylepnej czy podwiązać na tyle krótko, aby znalazły się poza zasięgiem psa. Powinno się też bardzo uważać na odsłonięte przewody elektryczne, które mogą zostać przegryzione. Kontrolujmy także dostęp do okna, balkonu jak też schodków. Zobacz produkt źródło oryginału.

Kup też żwirek drewniany dla kota, jeśli nowym domownikiem ma być kotek.
Przyszykujmy 2 miski – jedną na wodę, drugą na pokarm. Doskonałym wyborem jest karma (zobacz: acana karma dla psa) dla psów Bosch-(odwiedź ten link).