Czym jest piaskowanie i regeneracja felg?

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Warsztat naprawczy jest miejscem, gdzie każdy kierowca przynajmniej raz był lub będzie. Samochody dość często ulegają rozmaitym awariom, a o drobną kolizję czy stłuczkę nietrudno.

Wybór miejsc świadczących takie usługi jest w większości przypadków bardzo duży, w każdej większej miejscowości znajduje się ich co najmniej kilka.

felga

Również świadczone usługi niejednokrotnie różnią się pomiędzy sobą, a ich różnorodność jest spora. Serwisy oferują więc różnorodne przeglądy, wymianę oleju oraz pozostałych elementów pojazdu, naprawę klimatyzacji samochodowej, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Bardzo często oferowana jest także regeneracja felg. Jest to usługa obecnie bardzo poszukiwana, zatem wiele warsztatów wprowadza ją do swojej oferty.

Podstawowe usługi warsztatowe
serwisy samochodowe najczęściej
podejmują się napraw wszystkich marek aut osobowych, czasem również dostawczych. Można tam naprawić zepsuty silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich innych części mechanicznych auta. Poza tym oferowane są usługi naprawcze części elektrycznych samochodu, takich jak alternatory, oświetlenie czy nawet radio samochodowe. Praktycznie we wszystkich warsztatach oferuje się usługi wulkanizacyjne, do których zalicza się zmianę opon, zarówno uszkodzonych jak i przykładowo letnich na zimowe.

Naprawa felg

felga po renowacji

Jedną z popularniejszych usług jest regeneracja regeneracja zacisku hamulcowego i zabezpieczenie felg. Piaskowanie felg ze stali i aluminium ma miejsce przy wykorzystaniu odpowiedniego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to gruntownemu oczyszczeniu naprawianej felgi, na przykład w przypadku, gdy nabywa się używany samochód z nieznacznie uszkodzonymi felgami. Funkcjonują zakłady jak na przykład zakłady wykonujące piaskowanie felg w Krakowie oferujące wyłącznie tego typu usługi. Oferują zarówno wymianę felg na nowe, jak i regenerację oraz chromowanie. Regeneracja ma miejsce poprzez oczyszczenie, a następnie pokrycie felgi paroma warstwami materiału wypełniającego ubytki. Chromowanie jest zabiegiem dużo kosztowniejszym, daje jednak o wiele trwalsze rezultaty. Kolejną popularną usługą jest pokrywanie felg farbą.