Dekoracja wigilijnego stołu i niezbędne akcesoria

  • 30 stycznia 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Bożonarodzeniowy nastrój to nie tylko to, co w sercu, bardzo ważne jest również to, w jaki sposób przygotujemy nasze mieszkanie. Każdy wie, jak to jest chwilę przed Świętami, zaczynamy duże porządki. Nie jest łatwo, bo często trzeba chodzić do pracy i stale coś się brudzi. Jednak w trakcie świątecznych porządków, sprzątamy szczególnie te miejsca, które przez cały rok rzadko są czyszczone. Po całym tym sprzątaniu przychodzi czas na ozdobienie domu. Jeśli jest czysto, to chcielibyśmy, żeby jeszcze zaczęło być wyjątkowo, czyli ślicznie. Ubieramy choinkę, do tego czasem zawieszamy ozdoby na drzwiach i oknach.

serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
A potem przychodzi czas na przygotowanie wigilijnego stołu. Tu konieczne okażą się serwetki bożonarodzeniowe. Niektórzy wybierają te serwetki, które po prostu są w mieszkaniu, ale, żeby mieszkanie naprawdę pięknie wyglądało musimy dopracować każdy niuans. A dzięki odpowiednio dobranym serwetkom bożonarodzeniowym, stół wigilijny staje się jeszcze piękniejszy. Możemy również zakupić stroik świąteczny na stół albo samodzielnie go stworzyć. Bo warto pamiętać, że nie tylko kupne dodatki mogą cudownie przyozdobić nasz wigilijny stół, ale również te stworzone naszymi dłońmi.

Zainteresowały Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (http://www.hdlabel.pl/oferty/Etykiety-do-wag), która też Cię się będzie podobać.

Więcej informacji na stronie: sklep garneczki.pl

Elegancka zastawa od A do Z

Tak, codziennie często zapominamy o tym, by celebrować chwilę. Stawiamy na stole do porannej kawy byle jaki kubek i pijemy tylko część napoju. Gdy po pracy siadamy przemęczeni i mamy ochotę na kieliszek wina, bierzemy ten, który jest pod ręką, bo nie chce nam się szukać tego właściwego. A z rana zamiast w kubku dobrze byłoby przygotować sobie kawę w filiżance. Do obiadu napić się wina z eleganckiego kieliszka. Najczęściej przypominamy sobie o ładnych rzeczach, kiedy przychodzą święta. Sporo rzeczy zostawiamy jedynie na święta.

To wspaniale, że szanujemy tradycję i dbamy o to, by w czasie świątecznym nawet kieliszki do wina stały cudnie wypolerowane, ale może dobrze pomyśleć o tym, by zacząć celebrować zwykłe dni i dawać sobie powody do radości każdego dnia, a nie tylko od święta? Nie zapominajmy o tym, żeby, na co dzień też wybierać to, co ładne. Wyszczerbione talerzyki, czy niekompletne kieliszki powinniśmy wyrzucić. Niepotrzebne zagracają nam szafkę. Powinniśmy raczej pokazywać przedmioty, które cieszą oko. A świąteczny czas ozdobić naprawdę rzadkimi dodatkami: jemiołą, choinką lub zajączkami z czekolady.