Dekorowanie mieszkania – które style są dziś przeważnie wybierane przez Polaków?

  • 17 maja 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Urządzając swoje mieszkanie ogromna większość osób decyduje się obecnie na określoną stylistykę. Naturalnie, skompilowanie kilku różnych stylów może zapewnić bardzo interesujący efekt, trzeba jednak pamiętać, że w takim przypadku faktycznie trudno osiągnąć harmonię. Które style w takim razie cechują się dzisiaj największą popularnością?

Sporo osób lubi styl nowoczesny. Cechuje się on prostymi formami, brakiem nadmiernych ozdobników i soczystymi wyraźnymi kolorami. Część osób decyduje się wtedy na wybieranie mebli w kontrastowych barwach, między innymi białej i czerwonej bądź białej i czarnej. Meble w stylu nowoczesnym są aktualnie powszechnie sprzedawane na rynku, z tego względu na pewno nie będzie się miało dużych trudności z wybraniem zadowalających produktów – zobacz .

łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

Poza stylem nowoczesnym ogromną popularnością wyróżnia się styl skandynawski, prosty, nawiązujący do natury. Królują w nim meble wyprodukowane z prawdziwego drewna, jakie są dość trwałe, a jednocześnie świetnie się prezentują. Styl skandynawski preferuje jasne kolory, zwłaszcza biały. Znakomicie sprawdzają się również różne odcienie szarego. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem są białe (zobacz szafy stylowe białe) meble do łazienki. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że polskie łazienki niekiedy mają dość niewielkie rozmiary. Zastosowanie ciemnych kolorów mogłoby je zbyt bardzo optycznie pomniejszać, co nie jest korzystnym rozwiązaniem. Z tego powodu, o wiele lepiej sprawdzają się jasne barwy. Styl skandynawski jest lubiany również z jeszcze jednego powodu – udekorowanie mieszkania w tej stylistyce jest najczęściej dość tanie. Mekką wszystkich miłośników podobnych rozwiązań będzie więc rzecz jasna duży sklep z meblami i dodatkami, jaki proponuje różnorodny asortyment artykułów w konkurencyjnych cenach. Kolor biały jest typowy także dla stylu prowansalskiego, nawiązującego do stylistyki francuskich domów wiejskich i stylu shabby chic, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „stary szyk”.

Dużo osób decyduje się również na styl francuski, jaki jest dość bogaty i lubuje się w wystawnych, bogato zdobionych meblach oraz dekoracjach. Reasumując – różnorodny asortyment stylów sprawia, że każda osoba będzie mogła wybrać rozwiązanie dla siebie.