Jak dobrać odpowiednią uczelnię?

  • 24 stycznia 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Wybór uczelni jest to wybór na całe życie. Jednak aż siedemdziesiąt proc. Polaków kończy nieodpowiedni kierunek. W jaki sposób się więc do tego zabrać?
Najważniejsze jest, żeby robić to, co się lubi – to przeważnie powtarzana porada powiązana z wyborem uczelni.

Wrocław nad Odrą

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Humanista bez smykałki matematycznych ma nieduże szanse na karierę rachunkowego. A bez serca do swojej pracy, będzie tylko nieszczęśliwy. Dlatego przed wyborem studiów, w pierwszej kolejności, powinniśmy zastanowić się, co uwielbiamy robić, a także jakie mamy talenty. Może filologia angielska wrocław będzie dla nas idealna? Mogą nam w tym dopomóc przyjaciele, testy predyspozycji zawodowych a również doradca zawodowy. Chociaż humanistom będzie trudniej odnaleźć pracę, to są pewne nisze, w których sobie poradzą. Kiedy już wiemy co nieco o własnych możliwościach, czas począć monitorować zmiany na rynku pracy. Im rychlej tym lepiej. Co prawda, przeglądając oferty pracy dziś, nie dowiemy się kogo będą szukać pracodawcy za 5 lat, jednak wypracujemy sobie zdanie na temat ich wymagań. Nie oszukujmy się, kiedy ukończymy studia wyczekiwania zapewne będą większe niż dzisiaj, więc warto skoncentrować się na uczelniach, jakie pomogą nam się do nich przygotować.
Kilka kierunków na rynku pracy jest stałych. Po pierwsze pracodawcy od kilku lat rozglądają się za absolwentami kierunków technicznych, toteż w rankingach politechniki radują się najlepszą opinią pośród pracodawców.

Zainteresowała Cię rozpatrywana w tym wpisie problematyka? W takim wypadku kliknij tutaj i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów na stronie (https://koma.pl/uslugi/odbior-odpadow-budowlanych/)!

Jednakże nie każdy absolwent profilu technicznego ma zapewnioną pracę – dzisiaj kłopoty z jej odnalezieniem mają chociażby inżynierowie budownictwa. Ciągle są poszukiwani absolwenci Informatyki, acz w mniejszym stopniu administratorzy systemów a w wyższym stopniu programiści. Także dla humanistów istnieją ciekawe nisze. Nie tylko kierunek jest istotny, lecz też specjalizacja. Im bardziej niszowa jak też innowacyjna tym odpowiedniej.

Przykładem mogą być juryści, których jest sporo, jeDNAk już tych ze specjalnością prawo farmaceutyczne jest niewielu. W ostatnim roku pojawiło się co niemiara ogłoszeń, w którym wyszukuje się inżynierów specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii. Cały czas wielkim zainteresowaniem cieszy się pedagogika wrocław.