Jak ergonomicznie zaaranżować wnętrze drukarni?

  • 14 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Drukarnia często kojarzy się z epoką przemysłową, kiedy to maszyny drukujące były dużymi i hałaśliwymi urządzeniami, produkującymi głównie gazety oraz książki. Dzisiejsze urządzenia drukarskie nie są już tak wielkie i hałaśliwe, a większość instytucji zajmuje się wytwarzaniem produktów o charakterze reklamowym – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze drukarni nie musi być więc już tak puste jak w kiedyś.

Drukarnia

Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio zorganizowana drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale także wizytówka przedsiębiorstwa, do którego klienci będą chętnie wracać. Wnętrze firmy może być również reklamą produktów jakie wykonuje drukarnia, można więc do dekoracji wykorzystać elementy uzyskiwane na miejscu – przykładowo fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Puste ściany są przeciwnikiem każdego wnętrza. Należy zatroszczyć nie tylko o to, żeby na ścianach były materiały poligraficzne. Jeśli drukarnia mieści się w ceglanym budynku, można to wykorzystać nawiązując do ery wielkiego przemysłu. By to osiągnąć, można zostawić we wnętrzu kawałki cegły, które wyłaniają się pod tynkiem. Taka niewymagająca dekoracja w zestawie z fototapetą na tej samej ścianie daje bardzo dobry efekt.

Istotne jednak, żeby mieć umiar w dekorowaniu ścian. Nadmiar szczegółów może być męczący dla wzroku i psuć ład całego zestawu, zbędnym dodatkiem okazuje się niekiedy kalendarz czy obraz na płótnie. Planując taki wystrój, dobrze jest zadbać dodatkowo o jak najlepszy dobór mebli.

Praca a biznes

W miejscu, gdzie gości się partnerów biznesowych, nie powinny znajdować się urządzenia do drukowania. Zapach tuszu nie jest przyjemny i niekiedy budzi niemiłe skojarzenia wśród odwiedzających. Z drugiej jednak strony, widok tych maszyn jest namacalnym dowodem pracy, jaką wykonuje się w drukarni. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest odizolowanie drukarek przy pomocy w połowie przeszklonych przegród.

Dodatkowo, jeśli szyby (plisy marki) będą wykonane z pleksiglasu, można na nich umieścić znak graficzny zakładu. To niewielki i niezbyt kosztowny detal, który może podnieść rangę firmy w oczach klienta. Porządek w części, gdzie działają urządzenia do drukowania świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Powinno się więc zapewnić pracownikom schowki na wszystkie przydatne akcesoria.