Jak najbardziej korzystnie budować dom? Jakie są najlepsze materiały? Co jest najbardziej ponadczasowe?

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Najbardziej przy budowie domu najlepsze są naturalne materiały. Są rzeczywiście trwałe i co także istotne – ciepłe. W wykończeniu elewacji tego typu domu najważniejszą uwagę zwraca się na dobre połączenie cegły klinkierowej z tynkiem oraz drewnem. Ta elewacja klinkieru oraz drewna to pokaźna budowla, jaka będzie cieszyła kolejne pokolenia.

przejdź do strony

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Dom z klinkieru jest inwestycją, która nigdy Cię nie zawiedzie. To bardzo trwały materiał, co więcej cegła klinkierowa odznacza się trwałością oraz wytrzymałością na działanie różnych zewnętrznych czynników. W naszym klimacie możemy spodziewać się różnorodnych warunków pogodowych, tak więc lepiej być przygotowanym i posiadać dom naprawdę solidny. Elewacja z klinkieru bardzo długo nie potrzebuje zabiegów konserwacyjnych, co ważne, na długo zachowuje oryginalny wygląd. Klinkierowi mogą towarzyszyć fragmenty okładziny drewniane, może być też tynk (zobacz: tynki strukturalne wewnętrzne) w grafitowym kolorze. Sprawdź więcej:zobacz na stronie

Tak naprawdę cegły są już od dosyć dawna znane w budownictwie. Co tu wiele mówić, wystarczy się rozejrzeć, żeby zobaczyć wiele historycznych budowli, które zachowane są w niezwykle satysfakcjonującym stanie. Obecnie cegła jest materiałem niezwykle wytrzymałym na ściskanie, jest także jeszcze mocniej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Bogata oferta produktów, pośród których wyróżnić jesteśmy w stanie wiele interesujących kształtów, kolorów czy faktur umożliwia architektom stworzyć obiekty pełne harmonii. Dzięki sporym możliwościom technicznym i wykorzystaniu wiedzy i technologii, z łatwością jesteśmy w stanie skonsolidować tradycję, wysoką jakość i niezwykłą urodę cegły klinkierowej. Jednocześnie, cegła klinkierowa to dość duży wydatek. W tym sensie powinniśmy już na etapie projektowania pomyśleć, czy będzie stanowić ona część elewacji domu, a inne fragmenty staną się na przykład otynkowanymi cegłami silikatowymi.

ściana klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje również taka możliwość, że cały dom będzie zrobiony z cegły klinkierowej? Istotny jest także dobór kolorów. Najczęściej dobierane kolory standardowe, czyli tzw. ceglane kolory będą najbardziej dopasowane na domach o architekturze tradycyjnej, jasne natomiast sprawdzą się na nieskomplikowanych i nowatorskich formach elewacji zewnętrznej. Są także ciemne cegły klinkierowe, ale w zbyt sporej ilości mogą sprawiać wrażenie zbyt ciężkiej formy. Pamiętajmy więc o umiarze. Jeśli będą odpowiednio wykorzystane, to sukces zagwarantowany, a można nawet dodać, że murowany!