Jakie istnieją typy luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co trzeba zwracać uwagę?

Bardzo trudno aktualnie nawet sobie wyobrazić mieszkanie bez lustra. Lustro zawieszone w łazience, salonie czy sypialni jest niezwykle istotne, bo pełni istotną rolę w życiu każdego z nas. Jest także ciekawym akcentem w różnorodnych aranżacjach wnętrz, gdyż przy okazji świetnie powiększa i doświetla konkretne pomieszczenie.

lustro w salonie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Nim wybierzemy powinniśmy sprawdzić nie tylko rozmiar i cenę, ale również grubość tafli. Spośród luster dekoracyjnych wyróżnimy tak zwane lustra zwykłe i kryształowe. Jedne z nich są najczęściej tańsze, mogą występować w trzech grubościach, co oznacza 3, 4 i 5 mm.. Niestety lustro o grubości trzech milimetrów może się wyginać oraz zniekształcać obraz, więc pamiętajmy, by wybierać odpowiednio grube i wysokie lustra. Im więc twardość takiego lustra jest wyższa, tym jest lepsza, to jest też mniejsze ryzyko starcia i zarysowania powierzchni.

Z drugiej strony lustra kryształowe są szlifowane z tak zwaną fazą, co oznacza ścięte po skosie brzegi. Ich tafla dość często ma około czterech i pięć milimetrów. Lustro bez wątpienia jest koniecznym elementem każdej łazienki, i nieważne jaka jest jej wielkość i styl. Jest niezastąpione podczas wykonywania elementarnych czynności, jakie wiążą się na przykład z czesaniem, goleniem lub myciem zębów.

Spodobał Ci się nasz wpis? Przejdź zatem do nowego wątku i dowiedź się jakie dodatkowe źródło (http://www.hotel-garden.pl/RESTAURACJA) było naszą motywacją. Fajnej lektury!

Wybierając najlepsze lustro dla naszych wymagań, należy pomyśleć, czemu ono służy. Czy jest nam konieczne w okresie wykonywania najważniejszych czynności, a może ma odmienne zadanie, takiego typu jak optyczne zwiększenie przestrzeni? Bez względu na model lustra (parcienaszklo.com.pl/lustra-na-wymiar/), powinniśmy uwzględnić wszystkie korzystające z tego pomieszczenia osoby, to powoduje, że zawiesimy lustro na właściwej wysokości, dzięki temu każdy będzie mógł swobodnie z niego skorzystać.

okrągłe lustro w łazience, łazienka

Autor: 國豪 徐
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród luster łazienkowych spotkać możemy lustra różnego rodzaju, jak prostokątne lub owalne, lustra o różnych wymiarach i z najbardziej rozmaitym typem oświetlenie. Dość często z powodów praktycznych takie lustra wiesza się tuż nad umywalką. Lustro łazienkowe zlokalizować można także wzdłuż wanny na większej części ściany. Aktualnie na rynku znajdziemy także propozycje szafek łazienkowych, które mają zamontowane jedno lub kilka luster. Dosyć ciekawe są też lustra zamawiane na wymiar, jednak gdzie takie zakupić? Wydaje się, że jak lustra na wymiar w Warszawie (parcienaszklo.com.pl/jak-pracujemy/) jest najbardziej właściwym wyborem.