Jakie stoiska wystawiennicze wybrać?

Możliwości w zakresie eksponowania propozycji wystawcy w znacznym stopniu zależą od kształtu stoiska. Jest parę podstawowych form usytuowania ekspozycji. Każda z nich ma swe atuty i minusy, co znajduje odbicie w zróżnicowanych cenach wynajmu nawierzchni proponowanej przez organizatorów giełd. Najdroższe będą punkty znajdujące się na parterze, usytuowane w kształcie wyspowym czy półwyspowym.

systemy wystawiennicze

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com

Stoisko szeregowe jest najczęściej występującym układem na krajowych imprezach wystawienniczych. Cechuje je ograniczona możność prezentowania propozycji ze względu na to, iż kontakt z uczestnikami targów może zachodzić tylko przez jedną ze ścian stoiska. Stwarza to ryzyko powstania sporego tłoku w obrębie prezentacji, co może zrazić zwiedzających do zapoznania się propozycją wystawcy. Pozytywami takiego kształtu przestrzennego są: mała cena wynajmu a także łatwość dokonania rezerwacji. Następną odmianą położenia stoiska jest położenie narożne, charakteryzujące się tym, że dwie sąsiadujące z sobą ściany otwarte są dla uczestników targów. Taki kształt, w porównaniu ze stoiskiem rzędowym, stwarza o wiele bogatsze opcje aranżacyjne oraz z dużą siłą ciągnie uczestników targu. Wielu ludzi trudniących się marketingiem wystawienniczym uważa podobne rozwiązanie za najbardziej optymalne ze względu na to, że wystawca pozyskuje całkiem dobre warunki ekspozycyjne przy przeciętnych kosztach. Nierzadko pojawiającym się utrudnieniem przy dokonywaniu rezerwacji tego typu miejsc jest ich ograniczona przystępność w hali targowej. Ostatnia możność usytuowania ekspozycji to dobór stoiska czołowego (określanego również „półwyspem”).

Pragniesz przeczytać inne podobne przydatne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj kojce dla cieląt, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

Odsłonięcie jego trzech brzegów kreuje bardzo dobre warunki do demonstrowania eksponatów, jednakże zachodzą ograniczone możliwość eksponowania materiałów informacyjnych (dla przykładu w formie planszy).

Najem miejsca pod „półwysep” jest dość kosztowne, jednak mimo to, występuje duże zapotrzebowania na taką lokalizację ekspozycji. Najbardziej odsłoniętą formą wystawienniczą będzie stoisko wyspowe (nazywane również „wyspą” albo | łukasz sołtys – adwokat z wrocławia | stoiskiem blokowym), w którym ekspozycja z każdej strony jest otwarta. Podobne usytuowanie stwarza najszersze możliwości przedstawienia oferty przedsiębiorstwa. By zarezerwować jedno z wybranych stoisk starczy wbić w wyszukiwarkę hasło: systemy wystawiennicze Wrocław.