Kilka przydatnych informacji o wykorzystaniu tektury falistej w rozmaitych opakowaniach.

  • 4 września 2020
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Papier od dawna jest bardzo często stosowanym materiałem na opakowania. W ostatnich latach wyrosła mu spora konkurencja w postaci tworzyw sztucznych, lecz w dalszym ciągu opakowania papierowe są spotykane w zasadzie w każdym sklepie.

Zresztą plastiki sprawdzają się dobrze w przypadku między innymi worków, lecz różnych pudełek czy kartonów nie będzie się już z nich robić. Bierze się to nie tylko z kosztów, gdyż takie opakowanie znacznie więcej kosztują, ale także ze względów praktycznych. Po prostu od dawna jest wiadomo, że na wszelkie duże i małe pudła najlepsza jest tektura falista i póki co nic nie wskazuje na to, żeby miała urosnąć jej jakaś konkurencja (profesjonalna tektura falista).

Koniecznie zweryfikuj ofertę u źródła odnoszące się do zbioru pokrewnych artykułów. Są one opublikowane na innym tego rodzaju portalu – sprawdź je.

Tego typu opakowania znalazły zastosowanie w praktycznie wszystkich gałęziach handlu, nawet w przypadku większych gabarytowo produktach, takich jak meble czy okna.

rękawica ochronna

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura falista oferowana jest w wielu różnych odmianach, przez co można ją odpowiednio dobrać do danego opakowania (najlepszy producent taśm). Poszczególne jej odmiany będą się różnić twardością i liczbą warstw, a co za tym idzie odpornością na mechaniczne uszkodzenia. Przeważnie spotyka się arkusze i bele o różnych wymiarach, w przypadku bel długość arkusza może wynosić nawet sto metrów.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie każdemu zwolennikowi tego tematu. One niechybnie też są warte zainteresowania.

Przeważnie materiał ten dostępny jest w białym i szarym kolorze, ale na życzenie producent tektury może go przygotować w innej kolorystyce.

Tego typu sytuacja ma na przykład miejsce w przypadku opakowań produktów spożywczych i przemysłowych, na jakich drukuje się loga producenta i informacje dla klientów.