Kupowanie pierwszego mieszkania- na co zwracać szczególną uwagę i jak mądrze wydać zaoszczędzone pieniądze na własne, upragnione cztery kąty

W życiu każdej młodej osoby nadchodzi moment, kiedy pragnie kupić mieszkanie. Własne mieszkanie to inwestycja na długi czas, niezwykle ważne jest wiec, by odpowiednio wydać uzbierane pieniądze na ten cel. Gdy interesuje nas zakup nieruchomości od dewelopera trzeba najpierw sprawdzić dokładnie czy prowadzi uczciwie firmę tudzież czy prawidłowo wywiązuje się z umów, które zwiera z klientami.

więcej

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważne jest też dokładne przeczytanie umowy i sprawdzenie informacji w kwestii ewentualnych odszkodowań w przypadku nie dotrzymania terminu zdania mieszkania. Kiedy chcemy kupić pierwsze mieszkanie, dobrze jest zapoznać się z programem dofinansowywania. Nie ważne, czy interesują nas nowe mieszkania stare miasto (klik!) czy też ciche obrzeża Wrocławia, można otrzymać tego rodzaju dofinansowanie kiedy chcemy zakupić mieszkanie od dewelopera jak również cena nie przekracza określonej wartości.

Jest to doskonałe rozwiązanie do młodych osób, które chcą przejść na swoje i mieszkać w ładnym mieszkaniu, bez przymusu brania kredytu na długi czas. Podczas wybierania odpowiedniego mieszkania niezwykle istotna est jego lokalizacja. Nierzadko nowe bloki budowane są z dala od punktów usługowych a także sklepów co może sprawiać kłopoty mieszkańcom.

Dobra lokalizacja to nowo powstające sklepy i lokale użytkowe Wrocław jak również pozostałe duże miejscowości to lokalizacje, w których nie musimy obawiać się, że lokale przy nowych blokach nie będą wykupione i będziemy skazani na długie wędrówki do sklepu czy też na pocztę. Dobrze jest także zaznajomić się z planem zagospodarowania określonego terenu, gdyż przez lata budowy (sprawdź firma mercor włazy dachowe) naszego bloku mieszkalnego może tam pojawić się wiele niepożądanych obiektów.

Może zdarzyć się tak, iż kupimy mieszkanie z cudownym widokiem, a za kilka miesięcy widok ten zasłoni nam wielki biurowiec bądź pojawi się fabryka. Zakup mieszkania musi być szczegółowo przemyślany. Warto wybrać najlepszą lokalizację jak również sprawdzonego dewelopera, by móc cieszyć się pięknym widokiem z własnego mieszkania, w którym pewnie spędzimy wiele lat.