Najwyższy czas aby zadbać o zabezpieczenie dostaw gazu na okres zimowy

  • 5 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Koniec lata to ostatni dzwonek na to aby pomyśleć o tym czy nasze przedsiębiorstwo ma zabezpieczone dostawy paliw energetycznych na czas zimowy. Chodzi w tym miejscu głównie o gaz, który jest fundamentem efektywnego istnienia wielu przedsiębiorstw. Sprawa jest tym poważniejsza gdy spojrzy się na dzisiejsze zawirowania natury politycznej w Europie wschodniej. Problemy w kontaktach z Federacją Rosyjską, która jest jednym z większych producentów paliw energetycznych na świecie mogą przynieść w najbliższym czasie wiele problemów z dostawami tego surowca.

stacja gazowa

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedyś handel gazem był zajęciem jedynie przedsiębiorstw państwowych, takich jak np.

Czy ten tekst wciągnął Cię bez reszty? Jeżeli tak, to przeczytaj także odmienny niezły serwis (https://tlumaczprzysieglypoznan.pl/), który posiada podobne interesujące wiadomości.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które posiadało status monopolisty na naszym rynku surowców energetycznych. Jednak od kilku już ładnych lat w naszym kraju pojawia się ogrom niezależnych od monopolisty firm prywatnych specjalizujących się w dostarczaniu paliw w stanie płynnym i gazowym dla klientów indywidualnych oraz firm. Najczęściej taka umowa zawiera kontrakty na dostarczanie gazu na okres ponad roku, chociaż w niektórych wypadkach proponowane są także znacznie krótsze okresy np. miesiąc czy 3 miesiące – link do strony na handen.pl.

handen.pl
Jest to bardzo korzystne dla klienta, który może podpisać umowę tylko na interesujący go czas, dla przykładu tylko czas zimy. Co istotne istnieje także możliwość podpisania porozumienia na tak popularne ostatnio dostawy dywersyfikacyjne. Dochodzi do tego w wypadku gdy dana instytucja ma już parafowaną umowę na dostawy paliwa gazowego jednak dla bezpieczeństwa chce posiadać ubezpieczenie w postaci posiadania drugiego dostawcy. W wyniku tego ryzyko jakichkolwiek kłopotów jest naprawdę małe, a to w biznesie kwestia bardzo istotna.