Nauka języków – jak to robić umiejętnie?

  • 15 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Oczywiste jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być konsekwentnym a także cierpliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja opiszę Wam moje „techniki”, które wykorzystywałam podczas nauki języków. Po prostu never nie wierzyłam cudownym sztuczkom, które oferują różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.

hiszpańskie miasteczko

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com

Jasne jest, że do nauki przydałyby się jakieś książki czy też innego rodzaju materiały. Wybór oferowanych podręczników, samouczków, kursów i wszelkich innych pomocy naukowych jest spory a co ważne przeróżny w zależności od języka. Trzeba jednak w pierwszym etapie nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Człowiek powinien mieć czas, żeby zrozumieć, czego potrzebuje. () Jeśli pragniecie zacząć naukę całkiem nowego języka zacznijcie od kupna jakiegoś samouczka, który w swojej postaci i kompozycji będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. kupcie taki, który będzie według was funkcjonalny w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie etap. Na luzie powinno się przecież korzystać ze zasobów internetowych. Nieefektowną metodą jest nabywanie ogromu słowników. To nic innego jak prokrastynacja, czyli odwlekanie w czasie rozpoczęcia nauki. Wiele osób lubi tak robić. Kupują stertę książek i są święcie przekonani, że szykują do rozpoczęcia nauki. Głównie próbują oni opóźnić moment, w którym faktycznie wezmą się do uczenia – często dzień ten nie pojawia się. Przeczytaj więcej: strona internetowa.

Prostymi słowy – na początku nauki nowego języka nabądźcie sobie jeden zwykły i zrozumiały (na wasze oko) samouczek. Na pierwszym etapie mniej znaczy więcej. Warto też zainwestować w słowik jednojęzyczny, albowiem trzeba samemu domyślać się, co potrzebne słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który jest tam podany.

hiszpański

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna rzecz, która idealnie sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu chłonięcie książek w danym języku oraz oglądanie filmów. Zakasującą rzeczą, która się dzieje po oglądaniu filmów oraz serialów w językach oryginalnych jest to, że w pewnym momencie zaczyna się myśleć w konkretnym języku. Wydarza się to całkowicie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś dłuższej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka – talentum biologia przygotowanie do matury online każdego języka będzie dużo łatwiejsza jeśli będziemy uczyć się z własnej woli. Im więcej wymagań tym słabsze efekty.