niezawodne surowce do zabezpieczania poddasza

  • 15 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Ocieplając poddasze użytkowe wskazane jest używać materiały solidne i sprawdzone, zapewniające dodatkowe zabezpieczenie przed ogniem, korygujące komfort akustyczny pomieszczeń, dostarczające korzystny mikroklimat pomieszczeń, także trudno nawilżane i bezpieczne dla zdrowia.

Wielkie znaczenie ma także prawidłowy i dokładny montaż ocieplenia. Powinno się solidnie zabezpieczyć wszelkie przegrody domu nie tylko po to, aby zrealizować minimalny standard termiczny przegród, ale przede wszystkim po to, by oszczędzić na kosztach grzania. W domach jednorodzinnych ubytki ciepła przez połacie dachowe osiągają nawet 25% wszystkich strat ciepła. Tak znaczne straty są podstawowym powodem, dla jakiego trzeba dbać o energooszczędne ocieplenie dachu – ocieplenie poddasza. Powinno się o tym pamiętać na etapie budowy, ocieplania i remontu budynku.
Najlepszym miejscem na ocieplenie poddasza są obszary pomiędzy krokwiami w połaci dachowej. Do ocieplania przestrzeni dachowych najchętniej stosuje się wełnę mineralną. Jest ona odpowiednim izolatorem termicznym, a oprócz tego ma odpowiednio sporą sprężystość, żeby dokładnie wypełniać przestrzenie między drewnianymi fragmentami budowy dachu. Do poddaszy najodpowiedniej nadaje się tanie włóczki sklep internetowy o znacznej sprężystości, średnio twarda. Dlatego że jest niezapalna, w razie pożaru chroni drewnianą budowę dachu przed pożarem.

puszki z farbami

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Oprócz wełny na ocieplenie poddasza jest możliwość również wykorzystać tafle ze sprężystego styropianu. Dzięki fabrycznie stworzonym nacięciom sprężynują i doskonale napełniają powierzchnie pomiędzy krokwiami.

Aby uzyskać energooszczędne poddasze, stosuje się drugą powłokę ocieplenia o grubości równej różnicy pomiędzy wspólną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością pierwszej warstwy izolacji.