Projektowanie magazynów

  • 15 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Rozwój firmy handlowej często wiąże się z koniecznością powiększenia magazynowej powierzchni. Jeśli jest taka możliwość, to można halę magazynową powiększyć, ale często jest konieczne wynajęcie albo kupienie nowego magazynu. Jeżeli firma rozważa opcję wynajmu to często otrzymuje magazyn po innej firmie, która miała już jakąś organizację.

magazyn pełen paczek

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami to, co zostało, w zupełności wystarcza do tego, aby bez większego przerabiania się przenieść. Jednak czasami może się okazać, że wydatki związane z podmianą wyposażenia magazynu, projektem i zakupem nowego są tak duże, że dużo bardziej opłaca się wynająć lub zbudować pustą halę i zacząć projektowanie od samego początku. Jeśli ktoś zdecyduje się na tę drogę, to powinien do samego końca wykorzystać wszystko, co dają obecnie firmy które się zajmują wyposażeniem i projektami hal magazynowych. Przy ich pomocy możemy magazyn tak zaprojektować, że nawet na niedużych powierzchniach można pomieścić tak dużą ilość towarów, jak w wielu dużo większych halach. Projektowanie magazynów (moja strona internetowa na nedcon.pl) będzie wymagać doświadczenia i wiedzy, z tego też powodu warto je zlecić komuś, kto posiada odpowiedni potencjał i możliwości w tej tematyce.

Przystępując do projektowania hali magazynowej na wstępie należy zastanowić się, jaki typ produktów będzie w nim składowany. Od tego zależy wybór dopasowanych regałów i półek, a oprócz tego określenie ich rozmiarów i odległości między nimi. Chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał, jaki obecnie dają konstrukcje modułowe wiele firm chętnie się decyduje na wielopoziomowe systemy magazynowe Linde – (wózek widłowy boczny) (). Na początku użyć je można z jednym poziomem, a kiedy przyjdzie potrzeba dodatkowego miejsca, to w łatwy sposób można je rozbudować. Porządne moduły mają połączenia śrubowe i wtykowe, dzięki czemu można je połączyć bez konieczności wykonywania spawów, a poza tym są bardzo bezpieczne w użyciu. Przy projektowaniu magazynu trzeba zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, stosowane obecnie systemy gwarantują sprawną i wygodną pracę dla wszystkich magazynierów, a przy tym wykazują się dużą efektywnością podczas składowania towarów.