Rejestrowanie skradzionych komórek

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Często zdarza nam się coś zgubić, zazwyczaj jednak nadzwyczaj boli utrata rzeczy drogocennych, które pozostały skradzione.
Skradzione telefony w trzech prostych etapach dodamy go do bazy, aby utrudnić handel skradzionymi telefonami.

Tutaj za darmo i w prosty sposób sprawdzimy czy telefon, jakiego używamy, bądź zamierzamy nabyć pochodzi z prawnego źródła (NagrodaZaInfo – o skradzionych telefonach). W pierwszej kolejności natomiast powinno się zameldować to na policji, aby otrzymać potwierdzenie zgłoszenia przestępstwa. Jeżeli ktoś użyje skradzionego telefonu, operator będzie go mógł znaleźć za pomocą unikalnego numeru fabrycznego telefonu. Jest to zwykle zestawienie 15 cyfr, które można odszukać na srebrnej etykiecie z tyłu aparatu i pod akumulatorem. System w prosty sposób udaremni rejestrowanie skradzionych telefonów i powtórne wprowadzenie ich do sprzedaży w jakimkolwiek kraju, gdzie działa baza, jeżeli aparat telefoniczny został w niej zarejestrowany.
Baza skradzionych rowerów zezwala na łatwiejsze odzyskanie skradzionego roweru i jest absolutnie za darmo. Zezwala na szybką kontrolę przez zakupem używanego roweru czy pochodzi z kradzieży (baza ze skradzionymi rowerami). Daje to szansę zwiększenia ilości odnalezionych skradzionych rowerów nie jedynie w Europie.
wykład

Autor: University of Liverpool Faculty of Health
Źródło: http://www.flickr.com
Nabywając rower, lub części rowerowe na aukcji internetowej, lub od osoby nieznanej w prosty sposób sprawdzimy czy sprzęt jest legalny, czy jest kradziona i czy po jego zakupie nie zagraża nam zarzut paserstwa, za który grozi odpowiednia kara.

Baza skradzionych rowerów ma służyć głównie nabywającym rower (samoobsługowa stacja naprawy rowerów ibombo) używany, żeby nie kupili przedmiotu skradzionego, także poszkodowanemu, aby nagłośnić i upublicznić zjawisko kradzieży roweru.