TPM – poznaj kluczowe informacje w jego temacie

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Chciałbyś się dowiedzieć, czym jest TPM? To Total Productive Maintenance, inaczej ujmując – Produktywne Utrzymanie Maszyn. Przez to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze, jest coraz częściej i z większą chęcią stosowanym rozwiązaniem, a polega na zwiększaniu produktywności sprzętów użytkowanych w danym procesie produkcji. Odbywa się to przy stosowaniu sprawdzonych technik, umożliwiających zdobyć właśnie takie rezultaty.

Dzięki TPM TPM z Partner Serwis CiK – (serwis chłodni warszawa) Spółka z o.o. można utworzyć niebywale dobry system, a nawet można powiedzieć nową kulturę przedsiębiorstwa, która znakomicie zapobiega stratom w danej placówce.

maszyny

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym punktem tego systemu, na jakim wszystko bazuje, jest automatyczne utrzymanie ruchu. Poprzez jego wprowadzenie zmienia się efektywność całego zakładu, gdyż lepiej zarządza się posiadanym parkiem maszynowym, m.in. rozwija się działania prewencyjne. Jak wiadomo albowiem, tylko systematycznie serwisowane maszyny mogą funkcjonować w pełni sprawnie oraz być wykorzystywane w sposób, do jakiego są przeznaczone – . Co więcej regularne serwisowanie chroni przed zaistnieniem usterki, a naprawy są rzecz jasna o wiele kosztowniejsze aniżeli konserwowanie, o czym powinniśmy pamiętać, jeśli nie jesteśmy przekonani do takich działań. Również pracownicy powinni angażować się w troskę o sprzęty, na przykład rozpoznając problemy, kiedy zaczynają się one pojawiać oraz powiadamiając o nich.

przemysł

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Warto orientować się w takich kwestiach, w szczególności jeżeli jesteśmy zatrudnieni w przemyśle. To rzecz jasna tylko początek informacji, które trzeba wiedzieć na temat Produktywnego Utrzymania Maszyn. Więcej możemy dowiedzieć się m.in. na szkoleniach, jakie są skierowane przede wszystkim do osób zajmujących się utrzymaniem ruchu, a także procesami produkcji, a zatem na przykład do brygadzistów lub kierowników produkcji. Podczas merytorycznych zajęć dowiedzą się w jaki sposób poradzić sobie z takimi problemami jak psujące się obrabiarki CNC czy mała odpowiedzialność pracowników za urządzenia, na których pracują. To zagadnienia, które są kluczowe, dlatego takie szkolenie naprowadzi nas na najlepszą drogę, aby potrafić je rozwiązać, co jest niezwykle istotne, jeśli zależy nam na dobrej pozycji na rynku.