Co inspirującego i wartego zwiedzenia można zobaczyć w stolicy Małopolski?

  • 24 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Kraków to jedno z najchętniej zwiedzanych miast w naszym kraju. Do tej dawnej siedziby królów co roku przyjeżdża i przylatuje parę milionów odwiedzających. Przyciągają ich zarówno przepiękne zabytki, jak również życie kulturalne tego wspaniałego miasta. A w Krakowie jest dużo do zwiedzania, o czym każdy kto kiedyś go już zwiedzał miał okazję zobaczyć.

Kraków
Tak naprawdę szczegółowe zwiedzenie Krakowa, wraz ze wszystkimi jego zakamarkami i miejscami, gdzie nie docierają tłumy turystów, wymaga co najmniej tygodnia – ciekawa strona. Jednak większość turystów spędza w Krakowie jeden dzień, chętnie wybierane stały się właśnie takie wycieczki po Krakowie, w czasie których zwiedza się wszystkie najbardziej popularne zabytki, dostaje się dwie godziny na zakup pamiątek i wieczorem wsiada w autokar wiozący grupę turystów do domu.

Wielu odwiedzających zostaje na nieco dłużej, dla nich Kraków posiada szeroką ofertę miejsc noclegowych. Do dyspozycji będą więc czterogwiazdkowe hotele, ale także tanie miejsca w hostelach i pokojach prywatnych.

W czasie zwiedzania Krakowa parę miejsc powinno być niezbędnych na trasie każdej wycieczki zarówno z przewodnikiem, jak i bez. Miejscem niezwykłym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Zamek Wawelski, wraz grotą w której według legend mieszkał okrutny smok. Samo zwiedzanie Zamku, Katedry Wawelskiej i Jamy Smoka może zająć pół dnia, a w niewielkiej odległości leży kolejne niezwykłe miejsce, to znaczy Krakowski Rynek. Kościół Mariacki, Barbakan czy Sukiennice to tylko niektóre z miejsc, w jakich się powinno choć na chwilę zatrzymać. Ale poza tymi najchętniej oglądanymi w starej części Krakowa jest sporo innych ciekawych zabytków i miejsc które warto obejrzeć.

Jeżeli intryguje Cię niniejszy wpis, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz oprócz tego inny tak samo absorbujący news tanie kwatery pracownicze bydgoszcz na spijtanio.

Jeśli jakaś wycieczka będzie chciała poznać to miasto on innej strony, oglądnąć zakątki, do których nie docierają tłumy, to bardzo się przydadzą przewodnicy po Krakowie, którzy dopasują plan zwiedzania do oczekiwań każdego. Warto z czegoś takiego skorzystać, ponieważ z pewnością można się będzie znacznie więcej dowiedzieć, niż przy samodzielnym zwiedzaniu.