Co należy wiedzieć o przechowywaniu danych? Kilka potrzebnych wiadomości

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Przechowywanie danych, a głównie danych osobowych objęte jest zapisami ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z przytoczoną ustawą nasze dane osobowe powinny być w określony sposób gromadzone oraz przechowywane. Przepisy wymienionej ustawy regulują także, jak te dane można udostępniać.

Każdego dnia

dokumenty

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

na terenie naszego kraju tworzone są setki rozmaitych dokumentów. Wiele z nich zawiera klauzulę, że wyrażamy zgodę na przechowywanie danych. Złożenie swojego podpisu pod wymienioną klauzulą oznacza, że zgadzamy się nie tylko na ich przechowywanie, ale też na może być dokonywana statystyczna analiza danych. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź odsyłam do tutaj. Tworzenie baz danych jest potrzebne między innymi do celów statystycznych – link do wpisu. Tworzenie baz danych spoczywa na bardzo wielu podmiotach. Taki obowiązek mają chociażby sklepy internetowe. Należy pamiętać, że nawet po złożeniu podpisu pod klauzulą o przechowywaniu oraz udostępnianiu naszych danych osobowych posiadamy prawo we wskazanej przez siebie chwili uzyskać do nich dostęp. Możemy również zażądać, by dane te zmieniono lub nawet usunięte z bazy danych. Takie prawo zezwolenie na pobyt czasowy i pracę daje nam wspomniana we wstępie ustawa o ochronie danych osobowych.

praca przy komputerze

Autor: Hywell Martinez
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmaite dane gromadzą na przykład urzędnicy administracji publicznej. Analizy danych, które zbierają są im niezbędne do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Analiza statystyczna niezwykle często przeprowadzana przy wykorzystaniu programu, którym jest arkusz kalkulacyjny Microsoft. Więcej ciekawych informacji przeczytasz pod tym linkiem użyteczna treść. Wspomniana analiza statystyczna wykorzystywana jest w najróżniejszych dziedzinach naszego życia. Sięga po nią między innymi wiele gałęzi nauki.

Najważniejszym narzędziem w tym przypadku są ankiety. Zrodziła nawet odrębna nauka, zajmująca się analizą danych. Nauką tą jest znana większości osób statystyka. Zajmuje się ona badaniem najróżniejszych problemów, w tym chociażby problemów socjologicznych i ekonomicznych. Większość z nas miało okazję zetknąć się z badaniami mającymi charakter statystyczny chociażby podczas mającego miejsce ostatnio spisu powszechnego. Statystyka posługuje się wykorzystuje w prowadzonych przez siebie badaniach bardzo wieloma metodami. Dzieli się na trzy najważniejsze działy. Jednym z tych działów jest statystyka opisowa, która stosuje parę technik do prowadzenia badań.