Co trzeba wiedzieć, gdy zechcemy stworzyć własną stronę www

  • 19 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Internet jest wszędzie obecny, w zasadzie trudno sobie wyobrazić życie bez niego. W sieci ludzie sprawdzają codzienne informacje, przeglądają program telewizyjny albo rozkład jazdy.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

W wirtualnym świecie doskonale zaczął sobie radzić także handel, już teraz szacuje się, że duża część obrotów firm handlowych pochodzi właśnie ze sklepów wirtualnych. W zasadzie każdy, kto tylko będzie miał ochotę, może sobie swoją stronę w internecie założyć i publikować na niej co go interesuje, oczywiście w zakresie możliwym przez prawo i dobre obyczaje. Do uruchomienia swojego serwisu w internecie są wymagane trzy rzeczy. Na początku, należy zrobić rezerwację na odpowiednią domenę, to znaczy adres internetowy, pod jakim serwis będzie widoczny. Najbardziej popularne wśród naszych internautów są obecnie domeny z końcówką pl, ale dość często wybierane są końcówki com, eu i com.pl. Oprócz internetowego adresu trzeba będzie swój serwis przygotować w formie rozumianej przez internetowe przeglądarki, to znaczy pod postacią HTML.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim ważnym elementem wymaganym do funkcjonowania strony internetowej jest zamówienie hostingu, czyli konta na jednym z serwerów, na którym strona zostanie postawiona, i który to hosting będzie zapewniał obsługę jej wyświetlania. W ofertach firm hostingowych naprawdę można przebierać i dostosować hosting taki, taki będzie potrzebny (zobacz ofertę). Jeżeli nasza strona zaczyna dopiero startować w wirtualnym świecie i nie planuje się większej ilości odwiedzających, to bez problemów wystarczy nawet najprostszy pakiet, kosztujący kilkadziesiąt złotych rocznie. Trzeba jednak bardzo rozważnie wybrać firmę świadczącą takie usługi.

Zobacz kolejne tego typu bardzo cenne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tu oraz poznaj więcej w serwisie tanie okulary korekcyjne łódź.

Tanie serwery wirtualne niekiedy są oferowane przez niezbyt doświadczone firemki, uruchamiane przez uczniów i studentów. Kuszą one niską ceną i wysokimi parametrami, lecz niestety poziom wykonywanych usług zostawia wiele do życzenia. Serwery często pracują mało stabilnie, wieszają się i pokazują błędy, z tego też powodu lepiej zapłacić parę złotych więcej ale mieć pewność, że wgrane strony otwierać się będą przez cały czas, a dane i pliki zebrane w czasie funkcjonowania serwisu będą bezpieczne.