Co warto wiedzieć wybierając się na rehabilitację?

  • 19 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty jest bardzo ważna z bardzo wielu względów specjalistycznych, a także organizacyjnych. Pacjent musi zatem jak najlepiej przygotować się do wizyty u swojego rehabilitanta. Dzięki temu oszczędzi sobie sporo czasu, jak również dodatkowych wizyt, stresu tudzież skrępowania.

Powinniśmy wybierać raczej odzież sportową. Sprawdzi się wygodna koszulka z naturalnego materiału, spodenki oraz obuwie sportowe, jakie umożliwi wykonywanie wszelkich niezbędnych ćwiczeń. Należy pomyśleć również o odpowiedniej bieliźnie, która pozwoli bez skrępowania pacjenta przeprowadzić zajęcia rehabilitacyjne.

W trakcie wstępnej wizyty rehabilitant zobligowany jest do przeprowadzenia bardzo dokładnego wywiadu, który ma za zadanie przede wszystkim ustalenie dolegliwości, z którymi pacjent zgłosił się na badania. Na tym etapie możemy pozyskać wszystkie szczegółowe informacje o sposobie, w jaki zostaną przeprowadzone dalsze badania. Jest to również najlepszy czas na zadawanie nurtujących pytań i uzyskanie wszelkich odpowiedzi od specjalisty.

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Fizjoterapeuta przeprowadza niezbędny wywiad, a oprócz tego określa manualnie stan narządów ruchu. Testy wykonywane są w różnorakich pozycjach ciała. W ten sposób można skutecznie określić wszystkie nieprawidłowości postawy lub ruchomości stawów. Znacznie więcej schorzeń i dolegliwości eliminowanych jest obecnie również z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu, co w wielu sytuacjach jest niezwykle pomocne, a jednocześnie czasochłonne. Odpowiedni sprzęt jest też szansą na efektywniejszy przebieg terapii – rekomendujemy przykładowo noszenie stabilizatorów do zamówienia na .

Odpowiednie przygotowanie może skutecznie usprawnić cały proces rehabilitacyjny.
Na pierwsze spotkanie rehabilitacyjne należy się wybrać trochę wcześniej, aby mieć możliwość nieco oswoić z miejscem, a dodatkowo odpowiednio przygotować.

Jeżeli niniejszy tekst Cię interesuje, to wejdź na ten odnośnik – znajdziesz tam użyteczny tekst, który zapewne uznasz za godny uwagi.

Trzeba również zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną, gdyż to może być konieczne w stworzeniu planu rehabilitacji, a także początkowej diagnozy ogólnego stanu zdrowia. Musimy wiedzieć o tym, że skuteczna rehabilitacja Chodzież wiąże się z zaangażowaniem nie tylko ze strony rehabilitanta, lecz także pacjenta, od którego motywacji zależy skuteczność zastosowanej terapii.
O wygodzie pacjenta w trakcie rehabilitacji decydować może w głównej mierze strój.