Czarną herbatę spożywamy często, czy znamy jednak jej typy i właściwości?

  • 26 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Oklepany napój, którym jest czarna herbata jest w spiżarni prawie każdego mieszkania. Niejednokrotnie będąc gościem u kolegów także jesteśmy nią częstowani. Czy wiemy mimo to jak wpływa na nasz organizm? I co jesteśmy w stanie uczynić, gdy nie potrafimy przekonać się do jej smaku?

herbata z cytryną

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Odcień tego napoju to z reguły jasna bądź mocna czerwień. W dzisiejszych czasach posiadamy jednakże jej wiele odmian, bowiem czarna herbata z dodatkami sprzedaje się rewelacyjne. Jest to doskonałe wyjście dla osób, jakie z jakiegoś powodu nie są przekonani do jej posmaku. Mogą oni zafundować sobie napój o smaku malinowym, z dodatkiem liści mięty bądź też suszu z owoców leśnych.

Czarna herbata ma masę drogocennych właściwości, jakie pozytywnie mogą wpłynąć na nasz organizm (czarna herbata sklep). Jest kapitalna dla osób starających się unikać kawy, gdyż zawiera dużo teiny, która działa podobnie do kofeiny: pobudza i orzeźwia. Ogranicza także rozwijanie się wirusów w układzie pokarmowym i pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Poprzez zawarte w niej flawonoidy wzmacnia naczynia krwionośne. Na domiar tego chroni zęby przed próchnicą (tu należy jednak pamiętać, aby nie słodzić jej kilkoma łyżeczkamii cukru).

Ludzie ze słabym krążeniem mogą zdecydowanie spożywać jej duże ilości, gdyż reguluje ona obieg krwi w organizmie oraz zmniejsza niebezpieczeństwo wystąpienia chorób serca. Te wartościowe właściwości powodują, iż tak niewyszukany napój jak czarna herbata staje się nieoczekiwanie czymś unikalnym. Należy mimo to pamiętać o prawidłowym sposobie jej parzenia. Żeby zachować jej wszelkie walory należy zalać liście bądź torebkę z suszem gorącą, lecz nie wrzącą wodą i trzymać pod przykryciem przez plus minus 5 minut. Długość zaparzania umieszczona jest przeważnie na opakowaniu, zależy bowiem od jej rodzaju. Najpopularniejsze to: czarna herbata z dodatkami (sprawdź propozycję – serwis CiK – (chłodnie warszawa) internetowy magiaorientu.com.pl), Darjeeling i Cejlon.

filiżanka herbaty

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zaopatrzyć się w większy zasób napoju, którym jest czarna herbata. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, iż może ona mieć ogromnie dobry wpływ na nasz układ odpornościowy. Na nieszczęście pierwszorzędnie właśnie kojarzy się ją z pospolitym napojem, który aby posiadał jakiś smak, trzeba solidnie osłodzić.