Czemu opłaca się zainwestować w linki sponsorowane?

  • 6 grudnia 2022
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Chcąc wydać pieniądze na reklamę internetową, przeważnie długo rozważamy, jaka opcja będzie dla nas najkorzystniejsza i przyniesie pożądane rezultaty. Z pewnością warto zapoznać się z reklamą Google AdWords, ponieważ jest ona rewelacyjnie dopasowana do potencjalnego odbiorcy oraz generuje koszty dopiero wtedy, kiedy internauta wejdzie w wyświetlany link.

Mimo, iż pojęcie linki sponsorowane słyszymy nierzadko, mało osób wie tak naprawdę, co się pod nim kryje. A są to wyspecjalizowane reklamy, wyświetlające się, kiedy internauta wpisze w wyszukiwarkę Google wybrane frazy kluczowe w odpowiednim kontekście.

Zaintrygował Cię nasz post? Zatem wejdź w link do artykułu i ciesz się innymi faktami. W razie jakichkolwiek wahań – zwróć się do nas.

Kreując tego rodzaju reklamę, musimy stworzyć dobry, zwracający uwagę tytuł, krótką treść reklamy oraz umieścić adres www naszej strony. Zadanie z pozoru wydaje się łatwe, jednak należysię trochę natrudzić, aby przygotować skuteczną kampanię. Pierwsza trudność polega na tym, iż trzeba trafnie wskazać frazy kluczowe, drugie utrudnienie – na małej liczbie znaków w tekście reklamy. Jedak opłaca się przygotować kampanię precyzyjnie, bo jeśli nam się to uda, rezultaty będą zauważalne już po kilku dniach od rozpoczęcia emisji. Równie dobrą efektywnością cieszy się w sieci chyba wyłącznie video marketing – dowiedz się więcej.

przykładowa strona internetowa

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Linki sponsorowane mają jeszcze jedną, niezaprzeczalną zaletę, z czym zresztą też łączy ją video marketing. Oba typy działań marketingowych są dobrze odbierane przez internautów. Nie są dostrzegane jako agresywna, naprzykrzająca się reklama, jak to jest w przypadku wyskakujących okienek, albo migających na stronach banerów. Korzystając z linków sponsorowanych mamy sposobność dotrzeć dokładnie do takiego grona potencjalnych klientów, na którym najbardziej nam zależy, internauci natomiast są wdzięczni za podsuwanie im gotowych rozwiązań, gdyż jest to dla nich komfortowe.

Reklamy AdWords możemy zaprojektować sami, a jeśli mamy obawy, że przekaz nie będzie odpowiednio przyciągający, bez problemu odnajdziemy agencję reklamową, która zaplanuje dla nas kampanię, a kolejno będzie czuwać nad jej prawidłowym wdrożeniem, np. firmę od linków sponsorowanych. Nie zapominajmy, iż w przypadku linków sponsorowanych, samodzielnie określamy budżet kampanii, odpowiedni do naszych finansowych możliwości.