Czy mediacja może uratować związek – kiedy ma ona szanse na powodzenie?

  • 20 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Kiedy ciągłe spory i zatargi rujnują związek, a na całym zdarzeniu najbardziej cierpią dzieci, każdy sposób jest dobry, by naprawić relacje. W dzisiejszych czasach coraz większym powodzeniem cieszą się różne rodzaje terapii i mediacji małżeńskiej. Ale czy przynoszą one efekty i czy dobrze jest je użyć?

W jaki sposób działa terapeuta?

Problemy w związku mogą posiadać bardzo różne podstawy. Czasem chodzi tam tylko i wyłącznie o za mało chęci do słuchania drugiej osoby i wzięcia pod uwagę jej potrzeb. W tym przypadku terapia małżeńska jest zdecydowanie korzystnym rozwiązaniem. Mediator, jako osoba całkiem postronna powinien od razu spostrzec, na czym polega problem, i zaproponować nam rozwiązanie, które będzie najkorzystniejsze dla obu stron. Istotne jest to, że terapeuta jest bezstronny i żąda dokładnie takiego samego wysiłku od obu partnerów, dzięki czemu oboje muszą pracować nad naprawieniem wzajemnych relacji (terapia małżeńska Bożena Jakubowska).

Gdzie szukać rady?

psycholog

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli interesuje nas profesjonalny psycholog Warszawa – jak i każde duże miasto – dysponuje wieloma gabinetami, które mogą zająć się naszym związkiem. Czym trzeba jednak się kierować, wybierając właściwego fachowca? Przede wszystkim musimy przemyśleć, czy dany terapeuta jest dla nas godny zaufania – terapia małżeńska polega na szczerym opowiedzeniu o najbardziej ukrytych obawach czy potrzebach każdego z partnerów, a opowiedzenie takich faktów obcym człowieku wymaga ogromnego zaufania.

Czy warto wybrać się na terapię dla par?

Terapia dla par to jedno z rozwiązań, które może zostać omówione przez terapeutę. W tej sytuacji każda z leczonych z par dodatkowo korzysta z obecności drugiej pary – pozwala to na porównanie własnych konfliktów z innymi oraz na oglądanie postępów, które wykonuje druga para. Jeśli poszukujemy gabinetu, w którym przyjmuje preferujący tego rodzaju rozwiązania psycholog Warszawa psycholog warszawa mokotów to idealne miejsce.

Metoda ta jest bowiem dosyć popularna i często wykorzystywana wśród specjalistów z branży, przez wzgląd na na liczne korzyści dla obu biorących w niej udział par. Dlatego też bez trudu znajdziemy właściwy gabinet terapeutyczny, który zaoferuje nam tego typu terapię.