
Po podpisaniu umowy z nowym sprzedawcą niezbędne jest zgłoszenie tego zdarzenia dystrybutorowi. Do zrobienia wszystkich tych czynności konsument jest w stanie upoważnić inny podmiot, na przykład innego sprzedawcę. Dystrybutor ma obowiązek zagwarantować konsumentowi paliw gazowych zmianę sprzedawcy, nie później niż w okresie 21 dni od momentu złożenia powiadomienia o zmianie sprzedawcy, przez odbiorcę albo upoważnionego przez niego sprzedawcę – sprawdź koniecznie.
Taka zmiana sprzedawcy nie może powodować zakłóceń w ciągłości dostaw gazu – zapoznaj się z ofertą na handen.pl. Konsument powinien mieć możliwość sprawdzenia także, czy w umowie firma energetyczna, wbrew przepisom w prawie – nie zastrzegło odmiennej formy zrezygnowania z umowy.
Jeśli czytasz przedstawiany artykuł to znaczy, że wątek Cię niesamowicie zaciekawił – kliknij odnośnik do strony armatura instalacyjna, a znajdziesz nie mniej wartościowe informacje.
W przypadku korzystania przez konsumenta z uprawnienia do zrezygnowania umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy, w terminie dziesięciu dni od zawarcia tej umowy albo uzyskania informacji o prawie odstąpienia, przedsiębiorstwo energetyczne nie może żądać od niego tak zwanego odstępnego za skorzystanie z tego prawa. Identycznie sytuacja prezentuje się w przypadku umów zawieranych na odległość.