Domki do zabawy w ogrodzie to coś, o czym marzy każde dziecko. Jakie mamy typy domków i jaki opłaca się zakupić?

  • 10 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Każde dziecko marzy o własnym domku do zabaw. Miło w nim spędzać czas, Graz w różne gry, spotykać z rówieśnikami. To świetne miejsce na to by się schować, a właśnie to przecież okazuje się istotne dla wielu naszych pociech. Domki tego typu maja sporą popularność, pozostaje natomiast niepewność, jaki rodzaj domku wybrać? Jakie mamy domki dla dzieci?

idealne domki dla dzieci

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej taki domek był marzeniem dla wielu dzieci. Podobnie było z różnymi rzeczami służącymi do zabaw, dla chłopców pojazdy dla dzieci (krainazabawy.pl/samochody-inne-pojazdy-c-92.html), dla dziewczynek – lalka Barbie (). Niemniej, na domek mogli pozwolić sobie niektórzy rodzice. By taki domek samemu zrobić rodzice musieli posiadać zdolności, aby domek nie stwarzał zagrożenia a do tego był atrakcyjny. Obecnie łatwo można zakupić taki domek, a wybór jest ogromny. Ceny zależą od gabarytów domku, jak i użytych materiałów lub konstrukcji..

Najtańszy domek można już kupić za około 300 zł, jeżeli jednak chcielibyśmy bardziej profesjonalny z różnymi ulepszeniami, to cena może sięgać nawet 2000 zł. Nie bierzmy bardzo taniego modelu, gdyż wtedy zaoszczędzimy tylko na bezpieczeństwie, a na tym przecież nie powinno się oszczędzać.

Domek dla najmłodszych może posiadać różnorodną wielkość, zależnie od ilości pociech, które zamierzają się w nim bawić. Dla maluchów, od 1 do 3 lat doskonałe będą domki o małych gabarytach, czyli 100x100x100 centymetrów. Dzieciom starszym, od 3 lat lepiej już zapewnić bardziej komfortowe warunki, nadają się te o rozmiarach 150x150x150 centymetrów. Starsze dzieci potrzebują domku wielkości 200x200x170 centymetrów. Rzecz jasna, rozmiar domku jest rzeczą względną, lecz dobra jest tu zasada, iż im więcej przestrzeni, tym wygodniej.

Okazałe domki mają co najmniej parę metrów długości i szerokości. Decyzja jednak nie jest zależna tylko od potrzeb dzieci, ale także od wielkości ogrodu jak i kosztów.

Zobacz bez wahania ten świeży tekst – on na pewno także Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam inne tego typu informacje na temat prezentowanej problematyki.

Domek możemy złączyć z innymi elementami, jak miejsce z piaskiem czy plac zabaw. Do domków można zakupić dodatkowe elementy, jak mebelki dla dziecka. Wiedzmy jednak, że niezmiernie istotne są zawsze kwestie bezpiecznego użytkowania. Kupowany domek musi mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Pomimo tego, zawsze należy się upewnić czy całość nie posiada pęknięć, jakichś wystających elementów czy ostrych krawędzi.