Informacje odnośnie zabiegu z użyciem lasera CO2

  • 9 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje różne zabiegi z użyciem lasera, które pozwalają pozbyć się kompleksów i przywrócić skórze piękny wygląd. Do jakich zabiegów wykorzystuje się laser CO2? Jak działa i czego można się spodziewać po zabiegu? Przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat.

usług

Autor: Julian Partridge
Źródło: http://www.flickr.com
Do czego stosuje się laser CO2?
Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 wykonuje się różnorodne zabiegi medycyny estetycznej. Najczęściej ten laser stosowany jest, by poprawić wygląd skóry, zależnie od pożądanych efektów: zmniejszyć widoczność i głębokość blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, wygładzić zmarszczki, poprawić jędrność oraz elastyczność skóry, zlikwidować rozstępy, usunąć przebarwienia na skórze.

laser co2 katowice

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Jak oddziałowuje na skórę laser frakcyjny CO2?
szampon

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie zabiegu z zastosowaniem lasera CO2, wiązka lasera oddziałowuje na skórę pacjenta tworząc tzw. siatkę „miniranek”. Laser zachowuje wyspy nieuszkodzonej skóry, dzięki temu regeneracja przebiega dość szybko. Ból jaki odczuwa pacjent w trakcie zabiegu jest duży, gdyż wcześniej skórę znieczula się specjalnym kremem – więcej o Klinika Zakrzewski. Średni czas trwania zabiegu około 30 minut, aczkolwiek dokładny czas jego trwania jest uzależniony od wielkości obszaru skóry jaki poddawany jest zabiegowi. Po zabiegu skórę chłodzi się, by zminimalizować dyskomfort. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne już po tygodniu. W niektórych przypadkach, takich jak głębokie zmarszczki bądź blizny, wymagane jest powtórzenie zabiegu 2-3 razy. Jeżeli interesuje kogoś więcej informacji odnośnie tego jak działa laser CO2 Katowice to miasto, w którym bez trudności znaleźć można renomowaną klinikę medycyny estetycznej.

Zanim zdecydujemy się na zabieg, konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który ustali czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i jaki będzie przebieg laseroterapii. Lekarz (umów konsultację – ortopedia kraków) powinien także ustalić jak pacjent ma przygotować się do zabiegu.