Izolacja natryskowa – nowa metoda izolacji budynków

  • 24 stycznia 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Rynek technologii wykorzystywanych w działach budownictwa rozwija się bardzo szybko. Wciąż udostępniają się nowsze produkty budowlane, przydatne materiały oraz kwestia izolowania domów. Na które z nich inwestorzy decydują się obecnie najczęściej?

Izolacje natryskowe

hydroizolacja

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3033161282/

należą do tych sposobów izolacji budowli, które w obecnie mogą być stosowane niezwykle często. Izolacje natryskowe stosuje się sięgając po specjalne pianki poliuretanowe – kliknij i sprawdź . Są one w porównaniu z różnymi materiałami izolacyjnymi wyjątkowo dobrym materiałem. Wybierając tę opcję izolacji, a szczególnie izolacji cieplnej, możemy mieć pewność, że koszt ogrzewania w taki sposób zaizolowanego budynku będzie bardzo nieduży. To właśnie zmniejszenie kosztów powiązanych z ogrzewaniem budynków sprawiło, iż metoda wyróżnia się w Polsce ogromną popularnością. Izolowanie natryskowe wykonuje się w bardzo różnych budynkach: w domach rodzinnych, pawilonach przemysłowych, terenach wykorzystywanych publicznie.

Wciągnął Cię nasz artykuł? W takim razie wejdź na naszą inną witrynę – tam można zobaczyć tutaj (https://inter-bis.pl/wielopily/) różne wątki, które dla Ciebie stworzyliśmy.

() zastosowanie budowli nie ma w takim przypadku znaczenia, podobnie zresztą, jak jego konstrukcja. Izolowanie natryskowe możesz śmiało wykorzystywać do ocieplania budowli wzniesionych w technologii szkieletowej, a także w kwestii budowli o klasycznej, murowanej strukturze.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Do tej pory w świecie materiałów do izolacji królowała wełna mineralna oraz materiał styropianowy. Od momentu pojawienia się możliwości wykorzystania pianki poliuretanowej metoda natryskowa będzie coraz częściej wybierać z rynku mineralną wełnę i bloki styropianowe.

Inwestorzy często decydują się na metodę natryskową nie zwracając uwagi również na to, iż trzeba za nią dopłacić dużo więcej aniżeli przy ociepleniu domu wełną mineralną albo bloczkami styropianowymi. Na etapie prac w zasadzie koszt jest wyższy, jednak już w trakcie zamieszkiwania budynku osoby inwestujące nie żałują swojej decyzji z ocieplaniem. Ceny ogrzewania budynku spadają w takim wymiarze, że na pewno opłacało się na szczeblu ocieplenia domu opłacało się zainwestować większe środki w izolowanie natryskowe. Izolowanie natryskowe realizuje również inną funkcje: ochrania przed hałasem. Jest więc bezsprzecznie doskonałym produktem do izolowania.