Jak dane o konsumentach gromadzą niewielkie przedsiębiorstwa, a jak z takim samym zadaniem radzą sobie wielkie korporacje

Kiedy nabywamy w sklepie konkretny towar, to zdarza się, że niekiedy do naszych rąk trafia również druk, w którym mamy podać swoje dane. W taki sposób instytucje gromadzą informacje o swoich klientach oraz ich preferencjach zakupowych.

Później zebrane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych. Taka, coraz bardziej popularna praktyka, doczekała się już odrębnej nazwy – marketing baz danych staje się pojęciem znanym zarówno studentom, jak i dyrektorom.

Dzięki globalnej sieci możliwa stała się bardzo szybka i sprawna komunikacja. Nie są potrzebne listy czy znaczki, co znacząco ułatwia kontakty z klientem. Wystarczy jedynie zredagować tekst maila, a później rozesłać ofertę. Jednakże należy pamiętać o tym, aby trafiła ona do właściwych odbiorców, czyli tych, którzy naprawdę będą zainteresowani konkretnym towarem bądź usługą. Trudno, aby samotna pani po pięćdziesiątce zapragnęła zakupić tonik do cery trądzikowej.

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Nieduże spółki prowadzą bazy w dość prymitywny sposób – dla przykładu, w Accessie powstaje dokument, który zbiera podstawowe informacje o klientach, a także ich numery telefonów. Przy okazji asystentki bywają napominane, żeby obok imienia oraz nazwiska wpisywać także bardzo osobiste dane, uzyskane w czasie telefonicznych rozmów. I jeśli dowiedzą się, że klientka przed kilkoma tygodniami urodziła dziecko, to kolejną konwersację mogą rozpocząć od pytania, jak rośnie córka – takie zachowania bywają bardzo pozytywnie odbierane.Kompletnie inaczej taki temat trzeba byłoby przedstawić biorąc pod uwagę duże koncerny. Tutaj wspomniane muszą być cały czas porządkowane – standaryzacja danych jest niezwykle potrzebna, gdyż w przeciwnym wypadku korzystanie z baz nie będzie miało jakiegokolwiek sensu.

Wejdź na naszą witrynę. Znajduje się tam zawsze jedynie kompleksowy tekst (https://proformasport.pl/maszyny-na-wolny-ciezar/). Szczegółowe wiadomości zapewne Ci się spodobają.

Jeżeli np. wpisy będą się powtarzać, to do jednego odbiorcy dotrą dwie przesyłki, co w przypadku papierowej korespondencji będzie prawdziwą rozrzutnością firmowych pieniędzy.

Regularna Standaryzacja danych jest więc obligatoryjna dla tych instytucji, które kilka lat wcale nie aktualizowały lub nie porządkowały danych o swoich klientach. Te zadania można rzecz jasna polecić pracownikom etatowym, ale wydaje się, że takie rozwiązanie najprawdopodobniej nie zda egzaminu. Z tak określonym zadaniem poradzą sobie profesjonalnie tylko osoby zatrudnione w spółkach, które tworzą różnego typu bazy danych. Dodatkowo można również skorzystać z innych usług, takich jak przykładowo archiwizacja danych lub ich segmentacja – przejdź do witryny. Tak czy inaczej, podjęcie konkretnych czynności bywa o tyle istotne, że za parę miesięcy przyczyni się do pewnego wzrostu dochodów.