Klucz w minimalizmie
Puste ściany są przeciwnikiem każdego wnętrza. Należy zatroszczyć nie tylko o to, żeby na ścianach były materiały poligraficzne. Jeśli drukarnia mieści się w ceglanym budynku, można to wykorzystać nawiązując do ery wielkiego przemysłu. By to osiągnąć, można zostawić we wnętrzu kawałki cegły, które wyłaniają się pod tynkiem. Taka niewymagająca dekoracja w zestawie z fototapetą na tej samej ścianie daje bardzo dobry efekt.
Istotne jednak, żeby mieć umiar w dekorowaniu ścian. Nadmiar szczegółów może być męczący dla wzroku i psuć ład całego zestawu, zbędnym dodatkiem okazuje się niekiedy kalendarz czy obraz na płótnie. Planując taki wystrój, dobrze jest zadbać dodatkowo o jak najlepszy dobór mebli.
Praca a biznes
W miejscu, gdzie gości się partnerów biznesowych, nie powinny znajdować się urządzenia do drukowania. Zapach tuszu nie jest przyjemny i niekiedy budzi niemiłe skojarzenia wśród odwiedzających. Z drugiej jednak strony, widok tych maszyn jest namacalnym dowodem pracy, jaką wykonuje się w drukarni. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest odizolowanie drukarek przy pomocy w połowie przeszklonych przegród.
Dodatkowo, jeśli szyby (plisy marki) będą wykonane z pleksiglasu, można na nich umieścić znak graficzny zakładu. To niewielki i niezbyt kosztowny detal, który może podnieść rangę firmy w oczach klienta. Porządek w części, gdzie działają urządzenia do drukowania świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Powinno się więc zapewnić pracownikom schowki na wszystkie przydatne akcesoria.