Jak sprowadzać do kraju towary z Państwa Środka? Parę wskazówek dla przedsiębiorców

  • 15 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Wymiana towarowa Polski z Pekinem od kilku lat dynamiczne się rozwija. Jedynie w 2013 roku import chińskich towarów do naszego kraju wyniósł prawie piętnaście miliardów euro!

Do naszego kraju z Chin trafiają przede wszystkim sprzęty mechaniczne i elektroniczne, produkty włókiennicze oraz odzież, obuwie i biżuteria. Jeśli chcemy zacząć ściągać towary z Chin, w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć wiarygodnego partnera. Kontakt możemy nawiązać za pośrednictwem licznych portali internetowych. Na większości z nich natrafimy na zawsze wiarygodne przedsiębiorstwa, oznaczone odpowiednim certyfikatem.

Cennym źródłem informacji są także zwykłe wyszukiwarki internetowe. Po omówieniu zasad współpracy z wybraną firmą, otrzymamy paragon oraz zalecenia dotyczące dalszych opłat. Najpowszechniejszą formą jest międzypaństwowy przelew SWIFT. Warto mieć na uwadze, że czas jego zrealizowania może wynosić nawet 2 tygodnie. Produkty kupione w Chinach mogą do nas trafić za pośrednictwem firmy kurierskiej, przez transport lotniczy ewentualnie morski. Najszybciej dotrze do Polski towar wysłany przesyłką kurierską. Należy jednak nie zapominać, że to zarazem najdroższa możliwość. Jeśli postawimy na transport (przejdź do strony transport aut z irlandii do polski) lotniczy, na produkt będziemy czekać od tygodnia do dwóch.

Kontenery

Źródło: sxc.hu

To także najpopularniejszy patent na import z Chin. Zaraz jak nadawca wyśle wysyłkę, osoba zamawiająca otrzyma tak zwany air waybill. Pismo zawiera szczegóły dotyczące numeru nadania i linii lotniczych. W dopełnieniu wszystkich formalności pomoże nam specjalna agencja celna. Jej personel odbierze naszą przesyłkę, przygotuje koniecznie papiery i przekaże towar do odbioru.

Należy pamiętać, że import z Chin związany jest z wysokim cłem. Wysokość opłat zależna jest od rodzaju produktów. W rozliczeniu się z ceł może pomóc nam agencja celna. Na podstawie formularzy, jej pracownicy przygotują zgłoszenie celne i kontaktują się w imieniu zamawiającego z urzędem celnym. Skorzystanie z usług agencji, to dla osoby zamawiającej duża pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z kwestiami celnymi.