Jak wanna, to jaka? Jakie mamy modele wanien i jaką najbardziej korzystnie wybrać? To zależne od wielu kwestii

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Kupujemy nareszcie wannę, no dobrze, ale jaką? Wannę możemy wyłowić z dużej ilości rodzajów: żeliwnych, akrylowych albo stalowych ze sztucznego materiału. Producenci posiadają też w swojej ofercie modele o rozmaitych wymiarach i kształtach.

marconio wanny

Źródło: http://www.marconio.pl/

Wybór więc jest faktycznie ogromny, pozostaje sprawdzić czym odznaczają się konkretne typy wanien. To dopuści dokonać odpowiedniego wyboru.

Myśląc nad nabytkiem nowej wanny niejednokrotnie się zastanawiamy, z jakiego materiału najlepiej ja wybrać. W sklepach możemy zastać cztery rodzaje wanien. Pierwsze z nich to wanny nader solidne i stateczne, czyli wanny żeliwne. Czasem zdarza się, że mają strojne nóżki w kształcie antycznych rzeźb, w ten sposób wspaniale pasują do stylowych łazienek. Największą wadą tych wanien jest duży ciężar, jaki ważnie zakłóca przenoszenie jej do domu. Wadą jest dodatkowo mało bogata różnorodność kolorów i kształtów, bowiem najczęściej są białe i prostokątne. Kolejny typ – wanny stalowe, oferowane są w wielu kolorach, kształtach i wymiarach (sprawdź: wanna marconio – oferta).

marconio.pl

Są przykrywane współczesnymi emaliami, a zapewniają one wytrzymałość na uderzenia, zarysowania czy też działanie domowych środków chemicznych. Takie wanny, w rozróżnieniu od wariantu modeli żeliwnych, nie są zbyt ciężkie, więc łatwo je przenosić. Niestety, w takich wannach ciepła woda szybko stygnie. Możemy sobie wszak z tym poradzić. Wystarczy zamontować specjalną obudowę styropianową. Wanny akrylowe charakteryzują się przeróżną kolorystyką, są wielce atrakcyjne, mają niebanalne kształty. Ważą najmniej ze wszystkich rodzajów wanien. Co istotne, długo utrzymują stałą temperaturę kąpieli. Są ciepłe jeszcze przed dolaniem wody oraz dźwiękochłonną, w następstwie tego nalewaniu wody nie asystuje hałas.

Charakteryzują się zarówno sporą wytrzymałością na przebarwienia pod wpływem rdzy bądź osadu wapiennego z wody. Takie wanny posiadają podobnie na nieszczęście wady, jak na przykład dużą podatność na zarysowania i uderzenia. Ostatni rodzaj to wanny ze sztucznego marmuru. Ogólnie ocenia się je jako ogromnie trwałe oraz odporne na usterki mechaniczne.

Kiedy będziesz zdania, że zaprezentowany w tym miejscu post jest godny uwagi, kliknij tu, a przeczytasz więcej na tej stronie tego typu tekstów.

Są ciepłe przed napełnieniem wodą, a jednocześnie dźwiękochłonne. Są bardzo ciężkie i dość drogie.