Jak znaleźć profesjonalną ekipę murarzy?

Budowa własnego domu to marzenie wielu ludzi. Ciekawa lokalizacja w cichej okolicy, możliwość posiadania władnego ogrodu i rzecz jasna większa powierzchnia dla całej rodziny to na pewno świetna perspektywa. Zanim jednakże marzenia się ziszczą, należy poszukać odpowiedniej firmy budowlanej.

Od czego zacząć

Budowa domów to poważna sprawa, stąd też warto się zdać na fachowców. Jak znaleźć prawdziwych profesjonalistów? Poszukiwania warto rozpocząć pytając o opinię bliskich czy rodzinę. Być może ktoś w niedawnym czasie budował dom i mógłby polecić wartą zaufania ekipę, pracującą sprawnie i szybko, a przede wszystkim – dobrze. Inne rozwiązanie to pójść na spacer po okolicy, oczywiście jeśli w sąsiedztwie naszej działki jakiś sąsiad rozpoczął już budowę.

Może Cię zainteresować –

Obserwując postępy pracy możemy stwierdzić, czy opłaca się wziąć kontakt do właśnie tej firmy, czy lepiej szukać dalej. Finalnie możemy również zajrzeć na fora internetowe, ale tutaj winniśmy być ostrożni. Nierzadko ekipy budowlane podają się za swoich klientów i reklamują swoje usługi. Może także zdarzyć się, że osoby, które są niezadowolone z pracy takiej firmy, w praktyce same są sobie winne, bo np. budowa (oferowana stabilizacja gruntów) domu wydłużała się ze względu na brak środków.

Casting na wykonawcę

budowa domu

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zrealizowaliśmy już wstępną selekcję i wybór dotyczy zaledwie kilku ekip, warto porównać koszty przedstawione przez każdego z kandydatów. Najczęściej o ostatecznym wyborze decyduje cena, niemniej warto się zastanowić, czy firma budowlana, której zapłacimy więcej nie ma w swojej ofercie dodatkowych usług, co w efekcie będzie korzystniejszym cenowo rozwiązaniem. Jeżeli nasz dom ma być wybudowany w mało znanej technologii, np. na szkielecie stalowej lub drewnianej, lepiej zdecydować się na ekipę, która ma już doświadczenie w tym zakresie. W przeciwnym wypadku nieznajomość technologii czy produktów może generować niepotrzebne koszty.

Oczywiście, warto też zapytać o referencje, skontaktować się z osobami, które już mieszają w domach postawionych przez daną firmę i przeanalizować, czy dana ekipa bez problemu dała sobie radę. Na pewno warto zdyskwalifikować budowlańców, którzy podczas pracy spożywają alkohol, bo to także może narazić nas na spore straty.