Stoisko szeregowe jest najczęściej występującym układem na krajowych imprezach wystawienniczych. Cechuje je ograniczona możność prezentowania propozycji ze względu na to, iż kontakt z uczestnikami targów może zachodzić tylko przez jedną ze ścian stoiska. Stwarza to ryzyko powstania sporego tłoku w obrębie prezentacji, co może zrazić zwiedzających do zapoznania się propozycją wystawcy. Pozytywami takiego kształtu przestrzennego są: mała cena wynajmu a także łatwość dokonania rezerwacji. Następną odmianą położenia stoiska jest położenie narożne, charakteryzujące się tym, że dwie sąsiadujące z sobą ściany otwarte są dla uczestników targów. Taki kształt, w porównaniu ze stoiskiem rzędowym, stwarza o wiele bogatsze opcje aranżacyjne oraz z dużą siłą ciągnie uczestników targu. Wielu ludzi trudniących się marketingiem wystawienniczym uważa podobne rozwiązanie za najbardziej optymalne ze względu na to, że wystawca pozyskuje całkiem dobre warunki ekspozycyjne przy przeciętnych kosztach. Nierzadko pojawiającym się utrudnieniem przy dokonywaniu rezerwacji tego typu miejsc jest ich ograniczona przystępność w hali targowej. Ostatnia możność usytuowania ekspozycji to dobór stoiska czołowego (określanego również „półwyspem”).
Pragniesz przeczytać inne podobne przydatne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj kojce dla cieląt, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.
Odsłonięcie jego trzech brzegów kreuje bardzo dobre warunki do demonstrowania eksponatów, jednakże zachodzą ograniczone możliwość eksponowania materiałów informacyjnych (dla przykładu w formie planszy).