Jakie technologie dobrze nabyć do firmy

  • 18 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Jeszcze do niedawna każdy posiadacz aparatu telefonicznego był uzależniony od jedynego monopolisty, jakim była znana wszystkim Telekomunikacja Polska. Dla wielu osób prywatnych i firm zdobycie własnego numeru telefonu w walce z tym molochem było wielkim sukcesem, okupionym niekiedy ogromną ilością cennego czasu na załatwienie wszystkich formalności.

laptop

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak od chwili, kiedy internet stał się powszechny dużo się pozmieniało, ponieważ ktoś odkrył, że internetowa sieć doskonale będzie się nadawać także do realizacji połączeń telefonicznych przy znacznym ograniczeniu kosztów. Telefonia vioip, bo właśnie w ten sposób jest nazwana ta technologia, pozwala na kompresję i przesyłanie głosu za pomocą sieci komputerowych oraz internetu. Głos transformowany jest w specjalnym aparacie telefonicznym albo komputerze do postaci pakietów, przesyłanych za pomocą sieci do odbiorcy. Tam wysłane pakiety są przechwytywane i przekształcane z powrotem w słyszalny dźwięk, dzięki czemu można tym sposobem realizować telefoniczne rozmowy.

Wdrożenie takiej telefonii nie będzie wymagać dużych finansów, mocnych urządzeń czy też skomplikowanych prac instalatorskich. Przede wszystkim będzie potrzebna odpowiednia centrala telefoniczna, która będzie umożliwiać obsługę tego systemu. Nowoczesne centralki mają poza standardowymi funkcjonalnościami sporo innych możliwości, przydatnych w codziennym użytkowaniu. Możliwość nagrania głosowych powitań, szybkie przekazywanie rozmów do różnych działów i pracowników na pewno bardzo podniosą wygodę pracy w przedsiębiorstwie.

Istotne jest także to, że takie centralki pozwalają na wykonywanie bezpłatnych rozmów w wewnętrznej sieci firmowej, co przy większej liczbie użytkowników może pozwolić na oszczędność sporych kwot.

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (https://azcolor.com.pl/etykiety-na-produkty), która dotyczy omawianej sprawy, zatem na pewno też Cię zainteresuje!

Oprócz centralki do realizacji sieci telefonii internetowej będą potrzebne aparaty telefoniczne które umożliwiają prowadzenie rozmów. Najprostsze modele mają cenę około pięćdziesięciu złotych, a za nieco wyższe kwoty kupić można aparat z dużą liczbą dodatkowych funkcji. Podsumowując ogólny koszt realizacji sieci Voip w firmie może to wyjść to dużo korzystniej niż tradycyjne rozwiązania.