Na czym polega praca firmy zajmującej się sprzątaniem biurowców?

  • 20 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
W moim mieście spacer po głównym deptakiem wczesnym latem jest czystą przyjemnością. Promienie słońca tańczą na dachach. Z niedalekich kawiarenek słychać gwar. Uwielbiam takie przedpołudniowe przechadzki do ulubionej kawiarni. Zajmuję miejsce w ogródku i proszę o czarną mocną kawę z rogalikiem, i niekiedy jakieś ciasteczko. Przyglądam się wtedy przechodzącym osobom. Pewnego dnia odkryłem kawiarnię blisko biurowca w którym kiedyś pracowałem.

sprzątanie biurowca

Autor: Pieter van Marion
Źródło: http://www.flickr.com

Byłem w tych czasach „nadzorującym” w firmie sprzątającej obiekty użytku publicznego. Moje zadanie polegało na nadzorowaniu dziesięcioosobowej załogi sprzątającej oraz dbaniu o to, by nie zabrakło im środków czystości. Wyobrażałem sobie iż sprzątanie biur jest dość prostym zadaniem. Od osób sprzątających nie żąda się za dużo, ot ścierka, mop i załatwione. W jakimże błędzie był człowiek! Sprzątanie (zobacz sprzątanie firm wrocław) biur wcale nie jest zadaniem nieskomplikowanym. Moim obiektem był budynek sądu w mieście w którym mieszkam. Z zewnątrz wydawało się że mały budyneczek, a okazało się że metraż jest spory, pełno schodów i zakątków. Sprzątanie biur musi się przeprowadzać w zgodzie z umową zawartą pomiędzy firmą podejmującą się sprzątania a zleceniodawcom. Umowa taka bardzo dokładnie opisuje co i jak ma być sprzątane. Na przykład określany jest typ ścierek jakimi pani sprzątająca ma za zadanie wycierać blaty oraz typ środków czyszczących.

Do obowiązków nadzorującego należy nie tylko kontrola bieżących zadań, ale i ich przydzielanie. Należy tak organizować zadania, by jednoczenie nie zakłócać zwyczajowej pracy zleceniodawcy. Z tego tej przyczyny większość z prac porządkowych wykonywana jest między godziną 15 a 21. W godzinach pracy biura wykonuje się tylko zadania bieżące, tj.: wymiana papieru i ręczników w ubikacjach czy w zimie odśnieżanie schodów wejściowych. Zgodnie z umową dokonuje się kontroli. Kontrole tak zwane wewnętrzne, gdy jakości sprzątania biur dokonuje nadzorujący oraz kontrole zewnętrzne odbywające się w obecności przedstawiciela zleceniodawcy. Po kontroli zewnętrznej obowiązkowo sporządza się raport odbioru. Do obowiązków nadzorującego należy też uzupełnianie dokumentacji związanej z kadrami. Także sprawa okazała się być wcale nie taką nieskomplikowaną.