Najnowsze materiały budowlane

  • 6 lutego 2024
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
W budownictwie także należy iść z duchem czasu. Musimy pamiętać, że niestandardowe rozwiązania to szybszy sposób budowania. Oczywiście sporo ludzi obawia się nowości. Przeważnie argumentem przeciw zastosowaniu nowoczesnego materiału budowlanego jest cena. W istocie często nowe materiały budowlane bywają droższe, aczkolwiek powinniśmy wziąć pod uwagę również liczne korzyści.

ściana działowa z pustaków Porotherm

W pierwszej kolejności warto mieć świadomość, że często zastosowanie droższych komponentów łączy się z oszczędnością czasu. Dzięki nim mamy możliwość ukończenia budowy budynku w o wiele krótszym terminie, a jak wiemy czas to pieniądz. Poza tym dzięki lepszym materiałom, zużywamy ich mniej. Ostatecznie więc jest to bardziej ekonomiczna wersja, niż nam się wydawało.

Stąd też przed podjęciem decyzji o budowie domu wolno stojącego, powinniśmy zakupić dobre materiały budowlane. Przykładowo zamiast tradycyjnych pustaków dziś buduje się z pustaków ceramicznych. Ściany z porotherm są odporne na uszkodzenia, a co najważniejsze sprawnie się je buduje.

System Porotherm Dryfix jest polecany przez majstrów i ma bardzo dobre opinie (link do producenta). Budowa polipropylen spieniony domu z zastosowaniem pustaków ceramicznych to doskonały pomysł. Pustaki to doskonały komponent dla wszystkich rodzajów ścian, przykładowo działowych. Bogaty asortyment dostawców materiałów budowlanych umożliwia kupno dobrego rozwiązania, które jest dostosowane do indywidualnych potrzeb projektu. Zakup systemu z porotherm to także gwarancja stałych postępów budowy.

Innowacyjna technologia dryfix polega na łączeniu pustaków ceramicznych przy pomocy suchej zaprawy. W ten sposób faktycznie wykluczamy przerwy technologiczne. Oprócz tego watro wiedzieć, czym różni się ta metoda. Przede wszystkim w tym najnowszym rozwiązaniu zamiast standardowej zaprawy murarskiej używa się lekkiej pianki (więcej tutaj). Tym sposobem łączy się gładkie pustaki ceramiczne. Szybkość wykonywania prac pozwala zaoszczędzenia nawet 50% czasu. Ścianki są trwałe i dobrze przygotowane do następnych etapów budowy, przeważnie ocieplania.