Nowoczesny skarb alchemików, czyli w poszukiwaniu materiału idealnego, który byłby w stanie zastąpić kamień filozoficzny

  • 23 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Średniowieczni magowie, zwani również alchemikami, skupiali się w swoich dociekaniach naukowych nad jednym zasadniczym wątkiem. Mianowicie, ich ogromnym marzeniem było odkrycie tzw. kamienia filozoficznego. Ta słynna substancja, znana też pod mianem tynktura, miała fascynującą ludzi moc: zamieniała metale w złoto. I pomimo tego że te poszukiwania spełzły na niczym, to do dzisiaj w literaturze i sztuce daje się zaobserwować echa tych jakże wytrwale prowadzonych prac badawczych.

dostawca drukarek 3d drukarki3d.pl

Autor: Kashif Pathan
Źródło: http://www.flickr.com
Można byłoby zaryzykować stwierdzenie, że pokłosiem tych dawnych wysiłków są współczesne badania nad doskonałym materiałem. Wraz z rozwojem technicznym rośnie zapotrzebowanie na surowce, które nie zmieniają żadnego pierwiastka w drogocenny kruszec, ale pełnią funkcję czysto użytkową. Spróbujmy więc scharakteryzować taki fantastyczny materiał.

Wydaje się, że zapewnienie sobie krociowych dochodów wcale nie zależy od liczby sztabek złota zdeponowanych w prywatnym sejfie. Na potwierdzenie przytoczmy jeden fakt: Bill Gates jest teraz najbogatszym człowiekiem na Ziemi, a swoje bogactwo zawdzięcza wynalezieniu systemu operacyjnego, którego używają miliny ludzi. Sekretem tak wielkiego powodzenia jest więc pomysł, który spodobał się ogółowi społeczeństwa, a przy tym okazał się bardzo funkcjonalnym. A wracając do tematu, ciągle słyszymy o wynalezieniu materiałów, które wykazują się niesamowitymi właściwościami. A poza tym istnieje mnóstwo prawie idealnych prefabrykatów (np. materiał peek), ale o ich istnieniu wie jedynie garstka inżynierów – zobacz oferta na materiał peek.

Maszyna produkcyjna

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Idealny surowiec to taki, który wykazuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz działanie mieszanek chemicznych. Musi być rzecz jasna twardy, a jednocześnie plastyczny, gdyż wtedy nietrudno będzie uformować z niego pożądane bryły.

Dane, które zawiera praktyczna strona (http://autazbelgii.pl/faq/), są jak najbardziej użyteczne, jeśli ciekawi Cię prezentowany wątek – kliknij zatem tutaj!

Do tego rejestru trzeba byłoby jeszcze dopisać szereg parametrów, które pozostają znane chyba jedynie ekspertom z zakresu wytrzymałości materiałów. Do wspomnianych właściwości z pewnością zaliczymy stabilność wymiarową albo współczynnik tarcia. Te parametry szarym obywatelom kompletnie nic nie powiedzą, ale osobom znającym się na nowoczesnych technologiach, to i owszem. Dokładne informacje na temat danego materiału są bardzo istotne – zweryfikowanie parametrów pozwoli dobrać właściwy gatunek prefabrykatu. I tak np. materiał peek można użyć w procesie wytwarzania kół zębatych – sprawdź stronę drukarki3d.pl/.