O języku polskim

  • 14 lutego 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Polski to język indoeuropejski oraz należy do słowiańskiej grupy językowej. Można dokonać dalszego rozróżnienia, dzieląc słowiańskie języki na południowosłowiańskie (języki bałkańskie), wschodniosłowiańskie (ukraiński i białoruski) oraz zachodniosłowiańskie (polski, czeski).
Polacy i Słowacy rozumieją się bez żadnych kłopotów, natomiast Czesi oraz Polacy rozumieją się dopiero po wypiciu paru piwek.

kursy polskiego warszawa

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Języki wschodniosłowiańskie jak też południowosłowiańskie nie są tak bliskie – Polak, jaki nigdy nie uczył się rosyjskiego, może kumać pojedyncze terminy i czasami nawet pełne zdania w TV, lecz nie będzie mógł usiąść oraz pogadać z Rosjaninem o życiu. Naturalnie znajomość jakiegoś słowiańskiego języka sprawia, że o wiele łatwiej jest się uczyć następnego.

Ta solidna oferta (welldent.wroclaw.pl/), którą przygotowaliśmy dla fanów omawianej problematyki, zawiera zbliżone informacje na to intrygujące zagadnienie – sprawdź tutaj.

Wyrazy nierzadko czerpią od tego samego prasłowa, struktury słowiańskich języków są porównywalne jak też prawidła gramatyczne mają wiele wspólnego. Pod względem artykulacji odróżniają się one w znacznym stopniu od siebie, ale kiedy ktoś uczył się rosyjskiego, nie musi obawiać się nauki języka polskiego. Kursy polskiego Warszawa po-polsku.eu są obecnie coraz nagminniej aranżowane.

Książka „Aby żadne dziecko nie pozostało w tyle”

Autor: Wolters Kluwer Polska
Źródło: Wolters Kluwer Polska

Duńczyk, potrafiąc język angielski oraz może mówiąc trochę po niemiecku albo hiszpańsku, praktycznie rzecz biorąc, nie będzie nic rozumiał, gdy pierwszy raz odwiedzi Polskę. Licząc trzydzieści osiem mln Polaków w Polsce a także 4-22 mln użytkowników zza Polski, polski to jeden z wielkich języków globu. Przed drugą wojną ogólnoświatową był cały szereg polskich gwar i na podstawie języka można było bez kłopotu rozpoznać pochodzenie ludzi.
Narzecza były użytkowane regionalnie, lecz także w obrębie jednego grodu, przykładowo Warszawa posiadała rozmaite dialekty dzielnicowe. Jeśli idzie o Polski dla obcokrajowców Warszawa, w najnowszym wpisie coraz to więcej uczelni aranżuje takie szkolenia.