Obecnie umowę o pracę ma dużo tłumaczy

  • 19 sierpnia 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Większość ludzi pragnie swobodnej pracy w domu. Zastanawiają się, jak to cudownie pracować z domu, jakie to komfortowe szczególnie w zimę, kiedy nie jesteśmy zmuszeni wychodzić na mróz, nie musimy skrobać zmrożonych szyb w aucie, przedzierać się przez korki, a w zamian możemy dłużej pozostać w łóżku, a później pracować nawet w piżamie. Ta wspaniała wizja nie jest możliwa w każdym zawodzie. Przykładowo, kierowca busa musi, choćby bardzo pragnął zostać w domu, pojawić się o ustalonej godzinie w pracy. Istnieją jednak zajęcia, które bez problemu możemy wykonywać w domu? Jakie to?

tłumaczenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Copywriter. Co prawda, wielu copywriterów jest zatrudnionych w agencji i są zmuszeni siedzieć tam całe osiem godzin, to jednocześnie spora ich część ma możliwość pracy zdalnej. To raczej zrozumiałe, gdyż copywriter to człowiek kreatywny, który nie wykonuje pracy, przykładowo, urzędowej, polegającej na tym, iż od ósmej do szesnastej wypełni ileś tam dokumentów, wykona ileś tam telefonów i rozliczy pięć delegacji.

Copywriter tworząc kreatywnie i oryginalnie nie może być ograniczony czasowo. Najlepsi, najbardziej kreatywni copywriterzy pracują w nocy lub tłumacz przysięgły języka angielskiego poznań wieczorem. Dlaczego tak jest? Nie do końca wiadomo, może chodzi o spokój twórczy, kiedy na dworze i w domu cisza, a może tego typu copywriterzy po prostu lubią dobrze pospać…

Grafik komputerowy. To także nie powinno dziwić. Grafik, podobnie, jak copywriter to twórcza maszyna, którą bardzo trudno wtłoczyć w ramy ustalonych godzin pracy. Pisanie i malowanie bowiem ma w sobie większą dawkę artystycznej ekspresji niż stabilnej ciągłości. Zresztą, zapytaj ludzi, którzy tak pracują.

tłumacz

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie ich praca nie polega na współpracy z tymi samymi klientami (choć mieć stałych zleceniodawców, którzy gwarantują stałą miesięczną pensję, to największy skarb), ale częściej jest tak, iż zleceniodawcy są różnorodni, przykładowo zgłaszając się z jakimś zleceniem na 3 miesiące, które całkowicie pochłania. Następnie natomiast pojawia się miesiąc posuchy, po dwóch miesiącach zaś znów jest duże zlecenie, i tak dalej.

Tłumacz. Nie jest ważne z jakich zakątków Polski pochodzą nasi rodzimi tłumacze. W całej Polsce pracuje ich bardzo dużo, większość zdalnie, w każdym miejscu naszego kraju. Tłumacze przysięgli są ze Śląska i z Mazowsza, Podkarpacia i Suwalszczyzny, a każdy z nich może wykonywać swoją pracę w domu (tłumacz przysięgły języka angielskiego Zenon Styczyrz). To także praca kreatywna, lecz także w dużym stopniu metodyczna. Dla cierpliwych i wytrwałych.