Parę rad dla tych ojców, którzy mają zamiar podarować córeczce miauczącego kompana

  • 19 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Pragnieniem właściwe każdego dzieciaka jest posiadanie jakiegoś zwierzątka. A rodzice dla swojego potomka najczęściej wybierają tych reprezentantów świata fauny, którzy są w stanie pochwalić się posiadaniem mniej lub bardziej bujnej sierści. Z tej przyczyny niesłabnącym powodzeniem cieszą myszki i chomiki, a również pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od normy stają się ryby akwariowe ale to w ogóle nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe bywają najbardziej poszukiwane. Weźmy pod uwagę choćby niczym się niewyróżniającego kota, który z czasem jest w stanie stać się ulubieńcem całej familii.

Kaloryfer

Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Kot w małym mieszkaniu miejskim może w ogóle nie czuć się jak ryba w wodzie. W końcu w usposobieniu tego zwierzęcia leży włóczenie się własnymi dróżkami, a tych za wiele w mieście nie zobaczymy. Z psiakiem zawsze jesteśmy w stanie udać się na spacer po skwerze, lecz z mruczkiem to byłaby już lekka przesada, gotowa wzbudzić protesty ze strony obrońców zwierząt. W takim przypadku warto zadbać o to, aby nasz mruczący druh miał zapewnione jak najlepsze warunki do mieszkania. Na pewno przydadzą mu się specjalne zabawki i pozostałe akcesoria, od których aż uginają się sklepowe regały. Nie mniej ważna pozostaje czystość, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla kota stanowią obligatoryjny punkt na zakupowej liście. Zobacz pełną propozycję: silikonowy żwirek dla kota.

Przysiółek bywa o niebo lepszym miejscem pobytu dla futrzanego pupila. W takich zakątkach może on oddawać się swojemu ulubionemu zajęciu, czyli łapaniu myszy i pozostałych szkodników.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, przeczytaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam wizualizacje fotorealistyczne, znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Ta o wiele większa swoboda ma jednakże dość wygórowaną cenę. Spanie byle gdzie i chodzenie po miejscowych zagajnikach powoduje, że futerko naszego pupila zasiedlają niechciani lokatorzy, czyli wszelkiej maści pasożyty. Z tego względu każdy posiadacz tego czworonoga powinien już zawczasu zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota. Czytaj więcej: preparaty na pchły i kleszcze.

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Razem z pojawieniem się w domu nowego lokatora, należy nauczyć nasze dziecko właściwego postępowania ze zwierzęciem. Córka może w drodze ze szkoły kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, karmę bądź mieszanki witaminowe. Poza tym należy uświadomić dziecku, że czworonóg to nie przedmiot i nie wolno go traktować jako kolejną zabawkę. A sami rodzice muszą zadbać o to, by w mieszkaniu panował porządek i obowiązywały wszystkie zasady higieny, czyli np. aby żwirek silikonowy był co najmniej codziennie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na półce.