Parę słów o felgach. Jakie dobrze jest stosować? Które się lepiej sprawują? Jak o nie dbać?

  • 10 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Moda na felgi aluminiowe rośnie w ogromnym tempie i stanowi to całkiem pozytywne zjawisko. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne właściwe rozwiązanie dla kół samochodowych. Tradycyjne “stalówki” ciągle mają silne strony, o których nie powinniśmy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica pomiędzy obręczami ze stali jak i tymi odlanymi ze stopów aluminium, która dostrzegalna jest od razu to wygląd. Żaden entuzjasta tuningu wizualnego nie będzie mógł obejść się bez odpowiednio dobranych felg aluminiowych do swojego samochodu. Takie koła sa w stanie zmienić każde zaniedbane auto w pojazd siejący zachwyt innych użytkowników szos. tutaj felgi tradycyjne przegrywają z kretesem. Tradycyjne stalowe obręcze mają inne zalety, które dają im niezmienne miejsce w sercach ogromnej rzeszy kierowców. Są to głównie niska cena zakupu takich kół i łatwość naprawy. Tańsze modele felg aluminiowych coraz częściej dorównują swą ceną, lecz nadal nie mogą poszczycić się zbliżoną trwałością.

Poczytaj również:

Nawet jeżeli już przydarzy nam się zepsuć felgę, aż tak że potrzebuje ona naprawy, tą tradycyjną obręcz można często zregenerować za pomocą kilku mocnych uderzeń młotka. Nie da się tego samego powiedzieć o felgach aluminiowych, gdzie proces doprowadzania do poprzedniego stanu jest bardziej pracochłonny oraz wymagający specjalnego wyposażenia warsztatowego. Pozycja felg tradycyjnych spada coraz bardziej, ale póki z naszych dróg nie zniknął wyrwy oraz przesadnie wysokie krawężniki, to nadal będą najlepszym rozwiązaniem dla wielu kierowców.

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
By samochodowe felgi były w jak najlepszym stanie musimy o nie dbać, dobrze nadaje się do tego typu zabiegów preparat do czyszczenia felg.

Nie wahaj się dłużej – zweryfikuj propozycję (https://zabudowy-samochodowe.pl/akcesoria/), jaką dla ciebie przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

Często ludzie myślą, że kosmetyki samochodowe stosowane są tylko w środku auta, lecz jeśli chcielibyśmy zachować bardzo dobrą jakość felg, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu nasze felgi będą lśniły, a nie ma chyba nic milszego dla posiadacza samochodu, gdy ktoś zachwala jego samochód. Tego typu środki są dostępne w wielu sklepach – stacjonarnych, jak i internetowych, nie ma więc problemu, żeby je dostać.

Sprawdź także: