Pianka PUR – alternatywą dla wełny mineralnej oraz styropianu

  • 4 listopada 2020
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Izolacje natryskowe stają się coraz to bardziej popularne w Polsce. Podyktowane to jest dużą skutecznością pianki zestawiając inne materiały izolacyjne. Decydując się na izolację z pianki poliuretanowej możemy liczyć w przyszłości na dużą redukcję wydatków przeznaczonych na utrzymanie budynku, hali czy innej budowli. Jest to logiczne, dla przykładu jeżeli ogrzanie domu o średniej powierzchni 160m2 na rok będzie nas kosztowało blisko 3000zł, a stawiając na docieplenie poddasza pianką poliuretanową można zaoszczędzić 1000 złotych to z całkowitą pewnością warto wybrać izolację natryskową .

Natrysk ogrodowy trio GARDENA

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową to energooszczędna, szczelna oraz w pełni pewna strategia ociepleń. Natrysk pianki może być stosowany prawie w każdym domu bez względu na przeznaczenie.Wspaniale sprawdza się w budowlach mieszkalnych o konstrukcji szkieletowej, murowanej lub też w halach produkcyjnych. Budynki inwentarskie, obory czy kurniki też nierzadko są izolowane przy pomocy natryskowej pianki PUR. () W owych ostatnich stosowana jest jedynie pianka o strukturze zamknięto komórkowej.

Naniesiona kilkucentymetrowa warstwa pianki od wewnątrz poprawia izolacyjność budynku, przydaje mu szczelność. Te aspekty są ściśle zależne od kosztów utrzymania budowli. Stosując natrysk pianki bezpośrednio przyczyniamy się do gospodarności w zużywanej energii. Koszt takiej izolacji może być trochę wyższy aniżeli cena, jaką należy uiścić za ocieplenie styropianem bądź wełną mineralną, ale zastosowanie pianki wynagradzają niższe rachunki za ogrzewanie albo chłodzenie nagrzewającego się np. poddasza latem.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz wpis, to wejdź na adres tej podstrony i tam odkryjesz dużo więcej rzetelnych treści.

Dla zaciekawionych: strona .

wąż natryskowy

Autor: Silfra
Źródło: Silfra

Jednym z najogromniejszych walorów izolacji natryskowej jest jej sposób aplikacji. Przeciwnie do styropianu, pianka dochodzi do nawet najtrudniej osiągalnych punktów, zapełnia wszelakie nieszczelności oraz znakomicie przylega do izolowanej nawierzchni.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – kliknij pompka próżniowa do wina w poniższy link i rozkoszuj się czytaniem.

Jej walorami są również własności akustyczne. Doskonale wygłusza wnętrza tworząc maksymalnie hermetyczną barierę dźwięku. Izolacja natryskowa może być zastosowana niezależnie od kształtu i typu konstrukcji budynku. Charakteryzuje ją odporność na grzyby. Gryzonie jak też insekty również niechętnie ingerują w izolację.