Pielęgnacja mebli skórzanych – pożyteczne porady

  • 31 marca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Jeśli w twoim salonie masz szykowne meble skórzane, powinieneś wiedzieć, jak się o nie troszczyć, aby przez długie lata prezentowały się jak nowe. Wystarczy parę porad, a w mig nauczysz się odpowiedniej pielęgnacji.

kanapa skórzana

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba rozpocząć od tego, że meble mają bezustanną styczność z brudem, pyłem, a co najgorsze – także z napojami i daniami, które spożywamy na obiad czy kolację np. oglądając TV. Jeżeli użyjemy pierwszego lepszego preparatu, możemy tylko bardziej sobie zaszkodzić, niż pomóc. Musimy zaopatrzyć się w stosowne specyfiki, które są specjalnie przeznaczone dla skóry.

Najkorzystniej jest od razu zetrzeć rozlany sok albo sos ze spaghetti, jeśli jednak nie dostrzeżemy wypadku czy zapomnimy o zaschniętych pozostałościach jedzenia, trzeba właściwie zadziałać. Nie stosujmy wszelkiego typu odplamiaczy, gdyż prawdopodobnie zniszczymy skórę i będziemy musieli zakamuflować mankament poduszkami. Gorzej, jeżeli plama mieście się pośrodku kanapy – wtedy nic nie pomoże, poza narzutą, która jednak nie zawsze pasuje do wystroju wnętrza i charakteru samej sofy. Skóra jest wyjątkowo delikatnym materiałem (zobacz ściernica diamentowa) i najkorzystniej jest skorzystać z wody albo wody z mydłem.

meble skórzane

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nie tylko przed zabrudzeniami powinniśmy chronić umeblowanie skórzane. Istotne jest częste jej nawilżanie, m.in. kremem stearynowym, który zapobiegnie pękaniu skóry. Warto jest też postawić kanapę w zacienionym miejscu. Wystawienie mebla na bezpośrednie działanie słońca może przyczynić się do tego, że jego kolor wyblaknie, a zwykłe nawilżanie nie będzie owocne. Co więcej unikajmy miejsc obok kaloryferów. Korzystniejsze będzie towarzystwo chłodniejszej ściany. Wcierając w skórę krem nie zapominajmy, aby robić to delikatnie przy pomocy miękkiej ściereczki ( modele narożników skórzanych. Warto też co jakiś czas okurzyć sofę odkurzaczem, jeśli tylko posiadamy odpowiednią do tego szczotkę. Do tego najlepiej co 3 miesiące, trzeba zastosować specjalny środek impregnujący, który przedłuży trwałość oraz doskonale zakonserwuje skórę.

Jeżeli będziesz stosować się do wskazanych porad, twoje meble będą urzekać gości na każdej imprezie i nie będziesz mieć z nimi kłopotów. Trzeba o nie zadbać – w końcu nie kosztują mało i nie wymieniamy ich co sezon, lecz raz na parę lat.