PIT-37 oraz PIT-36 – czyli, co jesteśmy zmuszeni wiedzieć w rozliczeniu PIT dwa tysiące szesnaście / dwa tysiące siedemnaście

  • 25 czerwca 2023
  • Bez kategorii
  • 0 Comments
  • admin
Jaka osoba uzupełnia deklaracje PIT o numerach 36 oraz trzydzieści siedem? W jaki sposób można zrobić to najłatwiej? Czy w rzeczywistości uzupełnianie deklaracji jest takie ciężkie?

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteś ciekaw tych rzeczy, to odczytaj nasz artykuł – o wszyściutkim Ci opowiemy!

Jeżeli chodzi o zaczynające pytanko wewnątrz wstępie, to rozdzielimy je na dwie części. Rozpoczniemy od pit 37, z powodu faktu, iż bywa to najbardziej często wypełniany PIT roczny, który to bywa nakierowany do osób, które to rozliczają się z fiskusem, a więc bywają to pracownicy etatowi, zleceniobiorcy, emeryci a także renciści, których jest coraz więcej – więcej o PIT.

Omijając jednak ten temat, są zmuszeni oni mieć dochód z takich rzeczy jak choćby dla przykładu: wynagrodzenie dostarczone ze stosunku służbowego lub stosunku roboty, emerytury albo renty, świadczeń przedemerytalnych oraz zasiłków przedemerytalnych, czy stypendiów, nie napomykając już o prawach typu autorskich oraz innego rodzaju prawach majątkowych oraz tak dalej.

Więcej: dowiedz sie więcej

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Przejdźmy w tej chwili do pit 36, który jest przeznaczony dla person, które prowadziły pozarolniczą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnikowych, pozyskały przychody dla przykładu z wynajmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innego rodzaju umów o bardzo podobnym charakterze, oraz dodatkowo persony korzystające ze zwolnienia który jest na podstawie artykułu czterdzieści cztery ust. 7a ustawy (czyli z tzw.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu wpis jest wartościowy, kliknij tu, a znajdziesz więcej parowanie cystern tego typu materiałów.

kredytu podatkowego), czy zniżające dochody ze strat z latek wcześniejszych.

WIęcej: więcej o rozliczeniu pit

Jeżeli chodzi o późniejsze pytanka pochodzące ze wstępu, to najprostszy sposób uzupełnienia deklaracji to użycie wersji online, dzięki której to nie musisz stać wewnątrz kolejkach po druczki, a programik obliczy wszystko za Ciebie!