Planujesz postawić domek? Lepiej zamówić badanie geotechniczne działki

Każdy człowiek, który pragnie postawić własny domek jednorodzinny zakłada, że robi to na długie lata. Budynek mieszkalny powinien okazać się stabilny oraz pewny, jednakże przenigdy nie zyska się takiej gwarancji, jeżeli nie sprawdzi się warunków wodno-gruntowych podłoża. Takie badania są bardzo istotne, ponieważ dzięki nim można dostosować do typu działki określone projekty domów czy fundamentów. W przypadku, jeżeli zaniecha się przeprowadzenia tego rodzaju analiz, można narazić się na ogromne problemy.

Do czego może doprowadzić brak takich badań?

badania gruntu

Autor: Soil Science
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czemu te analizy są takie istotne. Otóż, zaniedbanie wykonania analizy, jaką okazuje się badanie geotechniczne gruntu może doprowadzić nawet do katastrofy budowlanej. W mniej poważnych przypadkach użytkownicy budynku miewają do czynienia z pękającymi ścianami, wilgocią, zalewanymi piwnicami oraz wieloma innymi komplikacjami. Dlatego lepiej zainwestować w takie badanie i zyskać gwarancję, że dana działka sprawdzi się w przypadku kupionego projektu – strona. Takie badanie można zamówić także przed nabyciem działki, wtedy zyskamy świadomość, że bez wątpienia się ona sprawdzi.

Zdecyduj się na sondowanie
Analiza gruntu polega na jego sondowaniu. Zalecanym typem badania jest sondowanie scptu, które w przeciwieństwie do sondowania CPT bywa bardziej precyzyjne. Wspomniane sondowanie uznaje się za najnowocześniejszą metodę analizowania gruntu pod kątem warunków wodno-gruntowych, w Polsce i na świecie – idź tutaj. W przypadku, gdy zamierza się skontrolować posiadany wzmacnianie gruntów pod kątem ewentualnej inwestycji budowlanej, należy zdecydować się właśnie na takie pomiary.

Kiedy skorzystać z takich usług?

sondowanie

Autor: http://www.baars.pl
Źródło: http://www.baars.pl

Dla kogo przeznaczone są takie badania? Właściwie dla wszystkich osób, które zamierzają rozpocząć prace budowlane. Podobne działania są zalecane osobom, które wybierają teren pod domek albo odmienny budynek. Nawet kiedy działkę już się ma, można zbadać grunt, by dowiedzieć się, jaki projekt budynku zastosować albo jakie rozwiązania wprowadzać, żeby zapobiegać zalewaniu piwnic czy pękaniu ścian. W przypadku, gdy miewa się do czynienia z tego rodzaju zjawiskami w swym domu , też trzeba zrobić badania, gdyż pozwoli to wykryć podłoże niedogodności i uczynić wszystko, aby zaradzić zagrożeniu przebywania w takim obiekcie.