Podstawowe aspekty wykorzystania dronów różnego rodzaju do fotografowania i filmowania różnych wydarzeń.

Na wielu wydarzeniach i imprezach niezwykle ważna jest kogoś, kto się zajmie fotografią i filmowaniem. Dotyczy to zwłaszcza różnego rodzaju uroczystości rodzinnych, z których chciał będzie mieć odpowiednią pamiątkę.

Dron w locie

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze całkiem niedawno fotograf czy filmujący po prostu przebywali pośród uczestników szukając odpowiednich ujęć, jednak aktualnie pojawiła się zupełnie nowa możliwość. Chodzi mianowicie o drony, które od kilku lat zaczęły być ogromnie popularne, pozwalając jednocześnie na wykonywanie ujęć do tej pory niedostępnych. Obecnie rynek tego typu urządzeń jest coraz szerszy. Już za kilkaset złotych można kupić drona, do którego da się zamontować niewielki aparat czy kamerę i z pewnej wysokości uwieczniać okolicę. Profesjonalne drony kosztować mogą od kilku tysięcy, lecz wraz z tym będą również szły ich możliwości. Duże drony unosić również mogą znacznie cięższe urządzenia, poza tym będą miały sporo więcej możliwości jeżeli chodzi o sterowanie zarówno samym urządzenie, jak i sprzętem fotograficznym czy filmującym.

Zobacz także więcej .

W ostatnich latach coraz więcej osób zajmujących się obsługiwaniem najróżniejszych imprez dołącza do swoich usług fotografowanie i filmowanie z powietrza, także klienci bardzo chętnie korzystają z takiej możliwości. Wprawdzie na taką sesję należy dodatkowo przeznaczyć kolejne kilkaset złotych, lecz efekty są faktycznie bardzo dobre. Nasze przepisy prawne dokładnie regulują kwestię realizacji tego typu usług, wymagając od operatorów posiadania odpowiednich pozwoleń. Jest to o tyle istotne, że przeważnie loty odbywają się w pobliżu większej grupy ludzi, więc najważniejszą kwestią musi tu być ich bezpieczeństwo. W czasie filmowania należy mieć świadomość tego, że dron w każdym momencie może się popsuć, a upadek paru kilogramów mógłby spowodować duże zagrożenie. Z tego też powodu każdy lot musi być odpowiednio zaplanowany i zrealizowany w taki sposób, aby nie powodował zagrożenia. Najlepszym wyjściem będzie latanie jedynie nad obszarami, nad którymi nie ma żadnych ludzi i pilnowanie tego, żeby w żadnym wypadku nie stracić kontaktu z maszyną.

Zobacz www.dronlandia.pl.